Ana Sayfa Haberler STM, EASA Onaylı Tasarım Organizasyonu Oldu

STM, EASA Onaylı Tasarım Organizasyonu Oldu

STM, havacılık sektöründe edindiği tecrübeyi, EASA (European Aviation Safety Agency / Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı)’dan aldığı DOA (Design Organization Approval / Tasarım Organizasyonu Onayı) belgesiyle tescillendirdi. Bu gelişmeyi, 24 Ekim’de sosyal medyadan duyuran firma, konuyla ilgili olarak 1 Kasım’da da bir basın bülteni yayınladı.

STM, bu onayla birlikte; her türlü sivil uçağın kabin içi, aviyonik, yapısal ve çevresel sistemlerine ait belli seviyelerde yapılacak değişiklikleri, uluslararası havacılık standartlarına göre denetleyip onay verebilecek. Firma ayrıca, kokpit ve yolcu bölümlerinde iyileştirme, yenileme, ek sistemler takılması gibi her türlü uçak içi değişiklik konusunda hem yerli hem de yabancı firmalara hizmet sunabilecek. STM’nin bu alandaki müşteri portföyü içerisinde; yerel ve uluslararası tüm sivil havayolu şirketleri ve özel uçak kiralama şirketleri yer alıyor. Bunların yanında kamunun hizmetindeki uçaklar ve şirketlere ait özel jetler de firmanın hizmet sunacağı hizmetlerin kapsamında yer alıyor.

 

 1,038 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.