Ana Sayfa Haberler STM, IDEF’te, Deniz Projelerini ve Taktik Mini İHA Sistemlerini Ön Plana Çıkardı

STM, IDEF’te, Deniz Projelerini ve Taktik Mini İHA Sistemlerini Ön Plana Çıkardı

STM, IDEF’21’de; Türkiye’nin ilk milli fırkateyni İSTANBUL (F-515), MİLGEM ADA Sınıfı Korvet, TS-1700 denizaltısı ve sahil güvenlik gemilerinin yanı sıra Taktik Mini İHA Sistemleri alanındaki yeni çözümlerini sergiledi. STM, fuarda, 40’ı aşkın ülkeden 100’e yakın heyeti de ağırladı. STM’nin IDEF’21 katılımı ile ilgili bilgiler, firma tarafından 24 Ağustos’ta yayınlanan basın bülteninde yer aldı.

İSTANBUL ve MİLGEM Fuarda Boy Gösterdi

Fuarda, STM’nin ana yükleniciliğini üstlendiği Türkiye’nin ilk milli fırkateyni İSTANBUL’un (F-515) yanı sıra MİLGEM Ada Sınıfı Korvet, Lojistik Destek Gemisi, Açık Deniz Karakol Gemisi OPV-1900 ve TS-1700 denizaltısı, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. STM, 3 farklı sahil güvenlik gemisi ve sürat-manevra gücü yüksek, satıhtan satıha güdümlü mermilerle hücum geliştirebilecek MPAC platformunu ilk kez tanıttı.

DCIM\100MEDIA\DJI_0005.JPG

Taktik Mini İHA Sistemlerinde Yeni Ürünler Görücüye Çıktı

Güvenlik güçlerince başarıyla kullanılan ve bu yıl ihracat başarısına imza atan Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi KARGU, bu yıl TSK envanterine girmesi planlanan Sabit Kanatlı Vurucu İHA Sistemi ALPAGU ve Gözcü İHA Sistemi TOGAN, fuarda büyük ilgi gördü. STM, bu sınıfta geliştirdiği yeni çözümlerini de ilk kez sergiledi. Bu kapsamda, mühimmat bırakan İHA BOYGA, RF Arayıcı Başlıklı KARGU ve zırh delici mühimmat taşıyan KARGU, fuarda beğeni topladı.

STM IDEF’te 40’ı Aşkın Ülkeden Heyet Ağırladı

Deniz projeleri ve Taktik Mini İHA Sistemlerinde elde ettiği ihracat başarısını sürdürmek isteyen STM, aralarında savunma bakanları, genelkurmay başkanları, kuvvet komutanlarının da yer aldığı çok sayıda üst düzey heyeti ağırladı. 40’ı aşkın ülkeden, 100’e yakın heyet ile yapılan görüşmelerde, STM’nin mühendislik kabiliyetleri ve ürünleri hakkında bilgiler verildi, iş birlikleri masaya yatırıldı. Yerli ve yabancı birçok basın mensubu da STM ürünlerine ilgi gösterdi.

STM ve Nurol Makina’dan İyi Niyet Protokolü

STM ile Nurol Makina arasında, IDEF 2021’de İyi Niyet Protokolü’ne de imza atıldı. Anlaşma uyarınca Nurol Makina tarafından üretilen zırhlı araçlara, STM’nin geliştirdiği ürünlerin entegrasyonu sağlanacak ve tecrübe paylaşımı yapılacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.