Ana Sayfa Haberler STM, İhracat Atağına DSEI ile Devam Etti

STM, İhracat Atağına DSEI ile Devam Etti

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İlk Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

STM, önceki yıllarda ziyaretçi olarak geldiği DSEI’ya ilk stantlı katılımını, bu yıl gerçekleştirdi. Firmanın odağında ise yeni iş birlikleri kurarak ihracat hacmini arttırmak vardı.

Taşınabilir Akıllı Mühimmat Sistemi KARGU

 

STM, standında, ürünlerini ve kabiliyetlerini üç grupta ön plana çıkarttı. Birinci grupta, deniz platformları yer aldı. STM, bu grupta, uluslararası projelerde ana yüklenici olarak görev aldığı deniz platformlarının ve geleceğe yönelik geliştirdiği konsept platformların maketlerini sergiledi. İkinci grupta, otonom sistemler yer aldı. Taşınabilir Akıllı Mühimmat Sistemleri ALPAGU ve KARGU ile Gözcü Mini İHA TOGAN, güncel donanım ve yazılımları ile ziyaretçilerin karşısına çıktı. Üçüncü grup ise Duvar Arkası Radar ürün ailesinin iki üyesinden oluştu. Aileye, el tipi radar da katıldı.

STM, fuarda, Duvar Arkası Radar ürün ailesinin iki üyesini sergiledi.

 

STM Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut, DSEI 2019 katılımları ile ilgili şunları söyledi: “DSEI, dünyanın önde gelen fuarlarından biri. Burada olmak çok önemli. Dünyanın dört bir tarafından heyetler geliyor. Potansiyel müşterilerle görüşme imkânımız oluyor. Bu açılardan baktığımızda, DSEI’de vitrinde olmak, hem Türkiye’nin hem STM’nin ihracat hedefleri için çok önemli. Burada biriktirdiğimiz tecrübeleri, bundan sonraki yıllarda da etkin olarak kullanacağımızı düşünüyoruz.

STM Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut ve MSI Dergisi İş Geliştirme Koordinatörü Şebnem Asil

 

Bir savunma şirketi olarak, öncelikle Türk silahlı Kuvvetlerinin ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını, sahada etkin olarak karşılamayı hedefliyoruz. Bu hedefe ilerlerken sektör olarak teknoloji geliştiren bir noktaya ulaştık. Artık biz de uluslararası arenada ihracat yapabilen; ürünleri, hem doğuda hem batıda kullanılabilen bir ülke olmak istiyoruz. Kendimize ihracat hedefleri koyuyoruz. Savunma sanayisinin ihracat hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu biliyoruz. İhracat ile ilgili çalışmalarımızda, Birleşik Krallık’ı önemli bir basamak olarak görüyoruz.”

Brezilya heyeti, STM’nin deniz platformu çözümleri ile ilgili bilgi aldı.

 

Sergilenen ürünlerde yenilikler olup olmadığını sorduğumuz Korkut, şöyle cevap verdi: “Sergilediğimiz ürünler, ilk çıktıkları günkü gibi değil. Özellikle otonom sistemleri ve duvar arkası radarları, son kullanıcılardan alınan geri bildirimlerle sürekli geliştiriyoruz. Birkaç fuarda bir, donanımı ya da yazılımı güncellenmiş sistemleri tanıtıyoruz. Ancak bu değişiklikleri, her zaman yeni bir versiyon olarak tanıtmıyoruz. Kısaca, ziyaretçilerimize, kendisini sürekli güncelleyen ürünleri sergilediğimizi söyleyebilirim.”

 818 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.