Ana Sayfa Haberler STM, İlk KARGU-2 Kamikaze Mini İHA Teslimatlarını Gerçekleştirdi

STM, İlk KARGU-2 Kamikaze Mini İHA Teslimatlarını Gerçekleştirdi

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile STM arasında imzalanan sözleşme kapsamında, güvenlik güçlerine; ilk KARGU-2 kamikaze mini insansız hava aracı (İHA) teslimatları gerçekleştirildi.

Toplamda; görev süresi, irtifası ve otonom kabiliyetleri artırılmış, düşük ses seviyesine ve geliştirilmiş hedef tespit algoritmasına sahip, 356 adet KARGU-2 kamikaze İHA’nın teslim edilmesi hedefleniyor.

KARGU, STM’nin; asimetrik harp veya anti-terör harekâtı kapsamında kullanılan; tek er tarafından taşınabilen; otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen, döner kanatlı milli vurucu İHA çözümü olarak öne çıkıyor. STM, sahadan aldığı geri bildirimler ve son kullanıcının isterleri kapsamında, KARGU’da bazı güncellemeler yaparak, KARGU-2’yi hazırladı. Bu kapsamda, KARGU’ların havadaki görev süresinde ve azami irtifasında önemli derece iyileştirilme yapıldı. İHA’lar, ayrıca, ses seviyesinin de düşürülmesiyle farklı görevlere de uygun hale getirildi. Terörle mücadelede önemli görev alacak KARGU-2’ler, otonom kabiliyetlerinin arttırılması ve geliştirilmiş hedef tespit algoritmasının eklenmesiyle teknolojik açından da iyileştirmelerden geçti.

 1,003 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.