Ana Sayfa Haberler STM, Milli Savaş Gemileri ve İHA Sistemlerini World Defense Show’da Tanıtacak

STM, Milli Savaş Gemileri ve İHA Sistemlerini World Defense Show’da Tanıtacak

STM, milli teknolojilerini yurt dışına taşımaya devam ediyor. Firma, 4-8 Şubat tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenecek olan World Defense Show’da (WDS 2024) ana yüklenicisi olduğu, aralarında Türkiye’nin ilk milli fırkateyni TCG İSTANBUL ve ilk milli vurucu insansız hava aracı (İHA) KARGU’nun da olduğu ürünlerini katılımcıların ilgisine sunacak.

TCG İstanbul

MİLGEM İstif Sınıfı projesinin ilk gemisi ve Türkiye’nin ilk milli fırkateyni olan TCG İSTANBUL’un yanı sıra milli denizaltı projesi STM500, Pakistan Donanması için inşa edilen ve 2018’de teslim edilen Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) de maketleriyle STM standında olacak. Taktik mini İHA sistemlerinde ise üç farklı kıtada 10’dan fazla ülkeye ihraç edilen Türkiye’nin ilk milli vurucu İHA’sı KARGU, mühimmat bırakan BOYGA ve sabit kanatlı vurucu ALPAGU, STM’nin 1. Salon G3-1 nolu standında olacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.