Ana Sayfa Manşet STM, Kritik Tesis ve Sahil Gözetleme Sistemi ile Tümleşik Bir Çözüm Sunuyor

STM, Kritik Tesis ve Sahil Gözetleme Sistemi ile Tümleşik Bir Çözüm Sunuyor

Çavuş Adası Sahil Gözetleme İstasyonu, bir adada kurulmuş olması nedeniyle enerji üretimi konusunda da kendi kendine yeterli olan bir çözüm olarak öne çıkıyor.

MRBS’21 sırasında düzenlenen “Sınır Güvenliği Özel Teknolojileri” başlıklı oturumda bir sunum yapan STM Lider Sistem Mühendisi Cenk Derinözlü, STM’nin Kritik Tesis ve Sahil Gözetleme Sistemi (KTSGS) çözümü hakkında bilgi verdi.

KTSGS; çeşitli sensörleri, muhabere sistemlerini ve destek sistemlerini, bir komuta ve kontrol merkezi üzerinden entegre ediyor. Sistem, çok geniş bir yelpazedeki alt sistemleri bir araya getirebiliyor. Bunlar arasında; sahil gözetleme radarları, anti-dron sistemleri, elektro-optik sistemler, insansız hava araçları, dalgıç tespit sonarları, pasif ve aktif şamandıralar, suüstü güvenlik bariyerleri, AIS alıcı sistemleri, muhabere sistemleri, enerji üretim sistemleri, meteoroloji sistemleri ve fiziki güvenlik sistemleri yer alıyor. STM, bu alt sistemleri, ekosistemindeki iş ortakları üzerinden sağlıyor. Bunun yanında, TOGAN Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi gibi kendi özgün çözümlerini de kullanıyor.

KTSGS’yi oluşturan birimler, insansız olarak işletiliyor. Tüm birimler, uzaktan izlenebiliyor ve kontrol edilebiliyor.

STM, etkinlikte açtığı stantta, KARGU taktik mini İHA çözümünü sergiledi.

STM, KTSGS’nin komuta kontrol merkezini, hataya dayanıklı ve servis tabanlı bir mimari ile tasarladı. Komuta kontrol merkezi, farklı sensörlerden sağlanan verileri füzyona tabi tutarak taktik resmi oluşturabiliyor ve bunu, değişik seviyelerdeki kullanıcılara iletebiliyor.

STM, KTSGS çözümü ile Sahil Güvenlik Komutanlığının ihtiyaçlarını karşılıyor. Firma, komutanlık için Çavuş Adası Sahil Gözetleme İstasyonu ve Hopa Sahil Gözetleme İstasyonu projelerini tamamladı. Bunlardan Çavuş Adası Sahil Gözetleme İstasyonu, bir adada kurulmuş olması nedeniyle enerji üretimi konusunda da kendi kendine yeterli olan bir çözüm olarak öne çıkıyor.

STM, mevcut projelerinin yanı sıra KTSGS ile askeri liman, askeri üs ve tesis, sivil liman, boru hattı, depolama ve iletim tesisleri gibi kritik tesislerin güvenliğini sağlayacak çözümler sunmaya da hazır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.