Ana Sayfa Haberler SEDEC Koordinatörü Hilal Ünal: “SSB’nin gözetiminde ortak girişim veya konsorsiyum tipi iş modellerini hayata geçirmeliyiz.”

SEDEC Koordinatörü Hilal Ünal: “SSB’nin gözetiminde ortak girişim veya konsorsiyum tipi iş modellerini hayata geçirmeliyiz.”

SEDEC Koordinatörü ve Gökser Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Hilal Ünal, STM ThinkTech tarafından 2 Mart’ta düzenlenen “Türk Savunma Sanayiinin Adaptasyon ve Dönüşümünde Küresel Oyuncularla Rekabet” başlıklı Odak Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda, konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Ünal, “Ana yüklenicilerimiz ve KOBİ’lerimizin yurtdışı tedarik zincirlerine entegre olmaları sürdürülebilirlik açısından çok kritik. Ülke çapında birlikte çalışma kültürünü besleyecek, Savunma Sanayii Başkanlığının gözetiminde ortak girişim veya konsorsiyum tipi iş modellerini hayata geçirmeliyiz.” tespitinde bulundu.

STM, kapalı oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıyla ilgili detayları, 10 Mart’ta yayınladığı basın bülteniyle duyurdu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.