Ana Sayfa Haberler KARGU’ya Asya Ülkelerinden de Yoğun İlgi Var

KARGU’ya Asya Ülkelerinden de Yoğun İlgi Var

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, 18-20 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) yaptığı açıklamada, Döner Kanatlı Vurucu İHA/Akıllı Mühimmat Sistemi KARGU’ya, Asya ülkeleri de dâhil olmak üzere yurt dışından yoğun ilgi olduğunu söyledi. Forum sırasında Japonya’nın önde gelen haber kuruluşlarından Nikkei Asia’nın sorularını yanıtlayan Güleryüz, KARGU’nun 2018’den beri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başarıyla kullanıldığını belirtti. KARGU hakkında son dönemde çıkan haberlere de değinen Güleryüz, “Operatör düğmeye basmadıkça dronun hedef seçip saldırması mümkün değil” ifadesini kullandı.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz

Güleryüz, ADF kapsamında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in liderliğinde gerçekleştirilen “Barışçıl Diplomasi ve İşbirliğinin Bir Bileşeni Olarak Savunma Sanayii” başlıklı toplantıya da katıldı. Toplantıda, yabancı temsilcilere Türk savunma sanayiinin kabiliyetleri aktarıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.