Ana Sayfa Haberler STM, Preveze Sınıfı Denizaltı Modernizasyonunda Kritik Tasarım Aşamasını Tamamladı

STM, Preveze Sınıfı Denizaltı Modernizasyonunda Kritik Tasarım Aşamasını Tamamladı

STM, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki Preveze sınıfı denizaltıların yarı ömür modernizasyonu için Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan projede, kritik tasarım aşamasını tamamladı. Firma, 4 adet denizaltının modernizasyonunu kapsayan projeyle ilgili gelişmeyi, 10 Şubat’ta duyurdu.

Projede, tasarım aşamalarının devamı esnasında teslim edilmesi gereken Ataletsel Seyir Sistemi, CTD Prob Sistemi, Soğutulmuş Su Sistemi ve Statik İnverter Sistemi’nin deniz kabul tecrübeleri başarıyla tamamlandı. Ayrıca, kritik tasarım aşaması da SSB tarafından onaylandı. Böylece, projenin tasarım aşamaları sona erdi.

Proje, TCG PREVEZE (S-353), TCG SAKARYA (S-354), TCG 18 MART (S-355) ve TCG ANAFARTALAR (S-356) denizaltılarının modernizasyonunu kapsıyor. Projede, ASELSAN, ASFAT, HAVELSAN ve STM’den oluşan iş ortaklığı tarafından tedarik edilen tüm ürünlerin platform entegrasyon faaliyetleri, STM sorumluluğunda ilerliyor.

STM, bu projeye eş zamanlı olarak devam eden bir başka projede de ADVENT MÜREN Savaş Yönetim Sistemi’nin denizaltılara entegrasyon sorumluluğunu üstleniyor. Firma, bu projede de ilk gemi için platform entegrasyonunu tamamladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.