Ana Sayfa Haberler STM, SAHA EXPO Sahnesine, İ Sınıfı Fırkateyn ve Vurucu İHA KARGU ile Çıkacak

STM, SAHA EXPO Sahnesine, İ Sınıfı Fırkateyn ve Vurucu İHA KARGU ile Çıkacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için inşa edilen İ Sınıfı fırkateynlerden ilki İSTANBUL’un ana yüklenicisi olan STM, 10-13 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek SAHA EXPO’da, projede geldiği son noktayı gözler önüne serecek. Firma ayrıca Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi KARGU başta olmak üzere çeşitli ürünlerini katılımcıların beğenisine sunacak.

STM ayrıca denizcilik alanındaki ürünlerinden; TS1700 Denizaltısı, Lojistik Destek Gemisi ve Sahil Güvenlik Gemisi’ni tanıtacak. STM’nin bu konuda sergileyeceği bir diğer ürün ise yüksek sürati ve manevra kabiliyeti ile öne çıkan ve satıhtan satıha güdümlü mermilerle donatılabilecek olan Çok Amaçlı Hücum Botu (Multi Purpose Attack Craft / MPAC) olacak.

Su altında dalgıçlar, SAT timleri ve denizaltı arasında; su üstünde ise gemiler arasında; kestirilemeyen, dinlenemeyen ve karıştırılamayan muhabere imkânı sunan ve üniversite-sanayi iş birliği kapsamında geliştirilen Optik Muhabere Sistemleri de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

İnsansız ve akıllı sistemler alanında çözümler üreten STM, taktik mini İHA sistemleri alanında kendini kanıtlamış ürünlerini de fuarda sektör ile bir araya getirecek. Bu yıl ilk ihracat başarısının altına imza atan ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından aktif şekilde kullanılan Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi KARGU ile test atışlarını başarıyla geride bırakarak, envantere girmek için gün sayan Taşınabilir Sabit Kanatlı Vurucu İHA Sistemi ALPAGU ve Taşınabilir Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN da STM standında yerini alacak. STM’nin bu sınıfta geliştirdiği yeni çözümü mühimmat bırakan İHA BOYGA da fuarda sergilenecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.