Ana Sayfa Haberler STM Siber Tehdit Durum Raporu: 3 Ayda Toplam 8 Milyon 65 Bin 301 Saldırı

STM Siber Tehdit Durum Raporu: 3 Ayda Toplam 8 Milyon 65 Bin 301 Saldırı

STM ThinkTech, Nisan-Haziran 2022 tarihlerini kapsayan Siber Tehdit Durum Raporu’nu açıkladı. STM’nin 12 Ağustos’ta paylaştığı basın bülteni ile duyurduğu raporda, STM’nin kendi altyapısıyla yaptığı tespitlere de yer verildi. Buna göre STM’nin Honeypot sensörlerine 2022’nin Nisan, Mayıs ve Haziran ayları boyunca toplam 8 milyon 65 bin 301 saldırı yansıdı. En çok saldırıya ev sahipliği yapan ülke 1 milyon 629 bin saldırı ile Hindistan olurken, 897 bin saldırı ile ABD ikinci sırada yer aldı. Bu ülkeleri sırasıyla; Türkiye, Rusya, Vietnam, Çin, Meksika, Japonya, Tayvan ve Brezilya izledi. Önceki üç aya göre, gelen saldırı miktarlarında büyük artış gözlemlendiği belirtilen raporda, Rusya-Ukrayna savaşı işaret edilerek sürekli tehdit aktörlerinin artıştaki payına dikkat çekildi.

2022’nin ikinci çeyreğini kapsayan raporda, 8 konu başlığı bulunuyor. Rapora, https://thinktech.stm.com.tr/tr/siber-tehdit-durum-raporu-nisan-haziran-2022 bağlantısından erişilebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.