Ana Sayfa Haberler STM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne, Kabiliyetlerini Anlattı

STM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne, Kabiliyetlerini Anlattı

Havacılık alanında; tasarım, sertifikasyon ve danışmanlık gibi pek çok hizmetler sunan STM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından, 4 Ekim’de, potansiyel iş birliği alanlarının görüşülmesi amacıyla ziyaret edildi. Gelişme, SHGM tarafından 9 Ekim’de duyuruldu.

Aralarında, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici ve Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Can Erel’in de bulunduğu heyet, STM Genel Müdürü Murat İkinci’yi makamında ziyaret ederek bir toplantı gerçekleştirdiler. STM yöneticileri ve uzmanlarının da katıldığı toplantıda, STM’nin, sivil havacılık ile ilişkilendirilebilecek, havacılık emniyeti ve havacılık güvenliğine yönelik imkân ve kabiliyetleri masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşulan konulardan birisi de SHGM’nin, üniversitelerde okutulacak bir akademik programa dönüştürmeyi hedeflediği havacılık güvenliği konusu ile ilgili, STM’nin sağlayabileceği katkılar oldu. Ayrıca, sivil havacılık alanında ortaya çıkarılacak ürün ve hizmetlerin, önce yurt içinde pazarlanması, daha sonra ise uluslararası pazara sunulması konusu da değerlendirildi.

Toplantı sonrasında, belirlenen iş birliği alanlarına yönelik bir protokol imzalanması konusunda fikir birliğine varıldı.

SHGM ve European Aviation Safety Agency (EASA) tarafından verilen Tasarım Organizasyonu Onayı (Design Organisation Approval)’na sahip olan STM, bu belge sayesinde, CS-23 ve CS-25 kategorisindeki ticari uçakların; kokpit ve yolcu bölümlerinde iyileştirme ve yenileştirme yapabiliyor, ayrıca uçakların bu bölümlerine ek sistemler entegre edebiliyor.

 863 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.