Ana Sayfa Haberler STM500 Denizaltısı Pakistan’da Sergilenecek

STM500 Denizaltısı Pakistan’da Sergilenecek

STM, Pakistan’ın Karaçi şehrinde 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek, IDEAS 2022’ye katılıyor. Firma, Pakistan’da, özgün tasarımı olan küçük boyutlu denizaltısı STM500’ün ölçekli modelini de sergileyecek.

Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT)

STM’nin tanıtacağı diğer sistemler arasında İstif (İ) sınıfı fırkateyn, Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT), KARGU, TOGAN ve ALPAGU da yer alacak.

STM500

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, fuara ilişkin açıklamasında Pakistan’da önemli projelere imza attıklarını hatırlatarak “Pakistan Donanması için tasarladığımız, Türkiye’nin yurt dışına yapmış olduğu en büyük tonajda askeri gemi inşa projesi Pakistan Denizde İkmal Gemisi PNS MOAWIN’i Karaçi’de inşa ederek 2018 yılında teslim ettik. Yine Pakistan’ın sahip olduğu Agosta 90B Sınıfı Denizaltıların modernizasyonunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Projede ilk denizaltıyı teslim ettik ve diğer iki denizaltının modernizasyon çalışmalarını devam ettiriyoruz. Bu proje ile Türkiye’de ilk kez yabancı bir ülkenin denizaltı modernizasyon projesinde ana yüklenici olarak STM imzamızı atmış olduk. Başarılı bir şekilde yürüttüğümüz bu projeler sayesinde, Türkiye tarafından üretilecek 4 adet Ada Sınıfı Korvet Projesinde de ana tahrik sisteminin tedariki ve entegrasyonuna yönelik mühendislik kabiliyetiyle görev alıyoruz. Pakistan’ın savunmasının gücüne güç katmak için yeni iş birliklerine ve ortak çalışmalara imza atmak istiyoruz. Yenilikçi ve milli platformlarımızı IDEAS’ta sergileyeceğimiz için heyecanlıyız.” dedi.

KARGU

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.