Ana Sayfa Haberler Dünyanın En İyi Drone Yarışçıları, TEKNOFEST’te Sahne Alacak

Dünyanın En İyi Drone Yarışçıları, TEKNOFEST’te Sahne Alacak

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, 23-26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanında gerçekleştirilecek Dünya Drone Şampiyonası, dünyanın en iyi drone yarışçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Şampiyona, STM yürütücülüğünde düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl Rumkale’de, özel olarak hazırlanan parkurda düzenlenen ve 16 lisanslı pilotun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonaya bu yıl, 32 ülkeden 32 sporcu katılacak. Türkiye adına yarışacak isim ise Türkiye Drone Şampiyonası’nın sonucunda belirlenecek. Başvuruları 20 Haziran’da sona erecek şampiyonada birincilik ödülü 30.000, ikincilik ödülü 20.000, üçüncülük ödülü de 10.000 lira olacak.

Yarışmacılar, tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele edecekler. Şampiyonada, hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçlar yer alacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.