Ana Sayfa Haberler STM ThinkTech, Gaziantep Sanayisinin Dönüşümü için Yürüttüğü Projeyi Tamamladı

STM ThinkTech, Gaziantep Sanayisinin Dönüşümü için Yürüttüğü Projeyi Tamamladı

STM ThinkTech, Gaziantep makine ve metal sanayisinin, savunma ve havacılık sektörüne yönelik yüksek katma değerli ürünler üretebilmesi amacıyla başlatılan projeyi başarıyla tamamladı. STM ThinkTech’in, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ile 25 Eylül 2020 tarihinde imzaladığı iş birliği sözleşmesi çerçevesinde başlayan projenin kapanış toplantısı, 2 Temmuz’da yapıldı.

Gaziantepli sanayicilerin sahip oldukları tecrübe ve potansiyelin yüksek katma değerli ürünlere dönüştürülmesi amacıyla başlayan proje, veri toplama ve analiz gibi farklı aşamalardan oluştu. Proje kapsamında, Gaziantep’te metal ve makine sektöründe üretim yapan 143 firma arasından 30 tanesi örnek olarak belirlendi. Bu 30 firmayı tek tek ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştiren STM ThinkTech danışmanları, hazırladıkları soru setleri ile firmaların mevcut üretim verilerini derledi ve yetenek envanterlerini ortaya çıkardı. Daha sonra çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan analizler neticesinde, Gaziantep makine ve metal sanayisi için bir dönüşüm stratejisi oluşturuldu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.