Ana Sayfa Haberler STM ThinkTech’in Yeni Kitabı, Türk Savunma Sanayisinin Ambargolarla Mücadelesini Anlatıyor

STM ThinkTech’in Yeni Kitabı, Türk Savunma Sanayisinin Ambargolarla Mücadelesini Anlatıyor

STM ThinkTech, “Türk Savunma Sanayiinin Yükselişi ve Ambargolar / Kritik Teknoloji, Bileşen ve Alt Sistemlerde Yerlileşme ve Millileşme Hamlesi” isimli kitabını yayımladı. Alanında uzman 23 ismin görüşlerini paylaştığı kitapta, Türk savunma ve havacılık sanayisinin ambargolara karşı attığı adımlar, yerli ve milli teknoloji hamlesiyle elde edilen başarılar ve sektörün geleceği ele alındı. Firma, bu yeni kitabı, 27 Aralık’ta duyurdu.

Kitabın hazırlık sürecinde; “Olası Bir Ambargo Durumuna Hazırlık Kapsamında Geliştirilmesi Gereken Kritik Teknoloji, Bileşen ve Alt Sistemler” ve “Savunma Sanayiinde Kısıtlamalar ve Ambargolar Çerçevesinde Yerlileşme ve Millileşme” başlıklı 2 ayrı toplantı düzenlendi. Toplantılarda, özel sektörde ve kamu kurumlarında görev yapan 23 uzman bir araya geldi ve görüşlerini paylaştı.

Beş ayrı bölümden oluşan kitapta şu konu başlıkları ele alınıyor:

  • Uluslararası İlişkiler Açısından Ambargolar
  • CAATSA Yaptırımları Sonucunda Türk Savunma Sanayiinde Yaşanan Sıkıntılar
  • Sorunlar ve Çözüm Önerileri: Ambargolara Karşı Neler Yapılabilir?
  • Ambargoya Yanıt: Yerli ve Milli Bir Savunma Sanayii
  • Yerli ve Milli Savunma Sanayii Hamlesi ile Başarılanlar

“Türk Savunma Sanayiinin Yükselişi ve Ambargolar” kitabına buradan ulaşabilirsiniz: https://thinktech.stm.com.tr/tr/turk-savunma-sanayiinin-yukselisi-ve-ambargolar-kritik-teknoloji-bilesen-ve-alt-sistemlerde-yerlilesme-ve-millilesme-hamlesi

 335 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.