Ana Sayfa Haberler STM ThinkTech, Bütünleşik Güvenlik Bağlamında Siber Güvenliği Konuştu

STM ThinkTech, Bütünleşik Güvenlik Bağlamında Siber Güvenliği Konuştu

STM ThinkTech’in Odak Toplantıları, 3 Kasım’da düzenlenen “Bütünleşik Güvenlik Bağlamında Siber” başlıklı toplantı ile devam etti. Kapalı oturum biçiminde gerçekleştirilen toplantıda, siber güvenlik konusunu tüm boyutlarıyla ele almak üzere farklı sektörlerden, alanında yetkin isimler bir araya geldi. Moderatörlüğünü STM ThinkTech Koordinatörü Emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan’ın üstlendiği toplantının katılımcıları ise Savunma Sanayii Başkanlığı Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Muhammet Sami Ulukavak, STM Genel Müdür Yardımcısı Enis Müçteba Memiş,  Sakarya Üniversitesi Kritik Altyapılar Ulusal Test Yatağı Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Özçelik, TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Hizmetleri Yöneticisi Abdurrahman Emre Özkök, TUSAŞ Yazılım Mühendisliği Direktörü Güray Yıldız, Yapı Kredi Teknoloji Bilgi Sistemleri Güvenlik Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Gökhan Yalçın, Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü Mahmut Küçük, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ceyda Cimilli Akaydın, Trendyol Güvenlik Yöneticisi Çağlar Çakıcı, LpsChain Genel Müdürü Gökhan Önal ve Trend Micro Bölge Müdürü Serbülend Zeren olarak sıralandı.

Toplantıda, siber güvenliğin devletler tarafından yeni bir mücadele alanı olarak görülmeye başlandığı değerlendirildi. Bu noktada günümüzde ülkelerin, kurum ve kuruluşların siber güvenlik zafiyetlerinin çözümü için bütüncül bir yaklaşımın gerekliliği vurgulandı. Siber dünyadan güven içinde faydalanabilmek için toplum farkındalığının ve bilincinin arttırılması yolunda yapılması gerekenler tartışıldı. Toplantıda; bu alanda yaşanan son gelişmeler, alınacak tedbirler, atılabilecek adımlar ve politika önerileri gündeme getirildi.

Toplantının öne çıkan konu başlıklarına STM ThinkTech tarafından hazırlanacak olan bir raporda yer verilecek. Rapora https://thinktech.stm.com.tr/tr adresinden ulaşılabilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.