Ana Sayfa Haberler STM ThinkTech, Robotik Uygulamalarının Bugününü ve Geleceğini Anlattı

STM ThinkTech, Robotik Uygulamalarının Bugününü ve Geleceğini Anlattı

Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi STM ThinkTech, “Günümüzde ve Yakın Gelecekte Robotlar” başlıklı öngörü (outlook) raporunu yayınladı. STM ThinkTech’in detaylı raporu, dünya genelinde robotik konusunda önde gelen akademisyen, yazar ve iş insanlarının görüş, yaklaşım ve önerilerinin derlenmesiyle hazırlandı. STM ThinkTech tarafından 16 Nisan’da duyurulan raporun tamamına, https://thinktech.stm.com.tr/detay.aspx?id=411 adresinden ulaşılabiliyor.

Dördüncü Sanayi Devrimi’nin sağladığı atılımla robot kullanımı hemen her alanda büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Robotik; sağlıktan ulaşıma, enerjiden savunmaya, dünyada ve Türkiye’de tüm sektörlerde yepyeni bir çağın kapılarını aralıyor. Doğal olarak tüm bu gelişmeler, hem günümüzdeki hem de gelecekteki olası etkileriyle üretimden gündelik hayata her alanı ilgilendiriyor.

STM ThinkTech’in raporu ise sensör fiyatlarının düşmesi, açık kaynaklı yazılımlar, hızlı prototip geliştirme becerisi ve farklı teknolojilerin bir araya gelmesiyle özellikle son birkaç yılda hızla ilerleyen robotik çalışmalarının geçmişine, bugününe ve geleceğine ışık tutuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.