Ana Sayfa Haberler STM ThinkTech, Yapay Zekâ’nın Terörle Mücadele Kullanımını Masaya Yatıracak

STM ThinkTech, Yapay Zekâ’nın Terörle Mücadele Kullanımını Masaya Yatıracak

Türkiye’nin ilk teknolojik düşünce merkezi olarak kurulan STM ThinkTech, üçüncü panelini, 25 Aralık’ta, Ankara’da, “Terörle Mücadelede Yeni Oyuncu: Yapay Zekâ” başlığı ile düzenleyecek. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Genelkurmay Plan Prensipler Başkanı Tümgeneral Reha Ufuk Er,  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersel Aydınlı, konuyu, Hakan Çelik’in moderatörlüğünde değerlendirecek.

STM ThinkTech’in düzenlediği ilk panel, 23 Kasım 2017’de, “Geleceğin Harekât Ortamının Öncelikli Savunma Sistemleri ve Teknolojileri Paneli” başlığı ile; ikinci panel ise “Dijitalleşen Dünya’nın Yeni Askerleri: İnsansız ve Akıllı Sistemler” başlığı ile  22 Şubat 2018’de gerçekleştirilmişti.

 1,021 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.