Ana Sayfa Haberler STM, UDT-2018’de, Jeneratörsüz E-Denizaltı’yı Anlattı

STM, UDT-2018’de, Jeneratörsüz E-Denizaltı’yı Anlattı

STM, 5 Temmuz’da İnternet sitesinden yaptığı açıklamada, 26-28 Haziran tarihleri arasında, İskoçya’nın Glaskov kentinde gerçekleştirilen 31’inci Underwater Defense Technology (UDT)-2018’e katıldığını bildirdi.

STM, etkinlikte gerçekleştirdiği bir sunum ile sualtı teknolojilerine yönelik tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. STM’nin Questioning of Diesel Generator Necessity Considering the Developing Battery Technologies başlıklı sunumunda, yenilikçi batarya teknolojileri göz önünde bulundurularak, konvansiyonel denizaltılarda dizel jeneratörün gerekliliği tartışmaya açıldı. Modern bir konvansiyonel denizaltının batarya, jeneratör ve yardımcılarının elenip; yüksek kapasiteli bataryaların entegrasyonu ile özetlenebilecek bu teorik dönüşüm ile elde edilen karakteristikler, karşılaştırmalar, avantaj ve dezavantajlar, sunum kapsamında değerlendirildi. Bu doğrultuda, farklı batarya teknolojileri kullanılarak türetilen teorik E-Denizaltı’ya ait karakteristik özellikler ve yaklaşık maliyet farkları kıyaslandı.

Sualtı savunma ve sualtı güvenliği konularında önemli uluslararası etkinliklerinden biri olan UDT-2018’de, bu yıl, “Sualtında bir evrim mi yoksa bir geri çevrim mi gerçekleşiyor?” sorusuna cevap arandı. Bu alandaki en son teknolojilerin ve gelişmelerin ele alındığı etkinlikte; askeri, endüstri ve akademik çevrelerden profesyoneller bir araya geldi.

 1,045 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.