Ana Sayfa Haberler STM ve Türk Kızılay İş Birliğine İmza Attı: “Sevgi Bohçası” ile İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Gülecek

STM ve Türk Kızılay İş Birliğine İmza Attı: “Sevgi Bohçası” ile İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Gülecek

STM ile Türk Kızılay arasında, faydalı iş birlikleri geliştirmek adına, 30 Aralık’ta iyi niyet protokolü imzalandı.

STM, savunma sanayi açısından insani alanda da bir ilki başlatarak, Türk Kızılay ile imzaladığı iş birliği protokolü kapsamında tüm personeli adına, Türk Kızılay üzerinden ihtiyaç sahiplerine destek elini uzattı. İş birliğinin ilk adımı kapsamında, Türk Kızılay tarafından “Sevgi Bohçası” adıyla projelendirilerek, yeni doğan bebek ve anneleri için giyim, hijyen malzemesi vb. içeriklere sahip paketler, her STM personeli adına yeni yıl öncesi bağış olarak gerçekleştirildi.

İhtiyaç sahipleri adına yeni bir sayfanın açıldığı iş birliği protokolüne, Savunma Sanayii Başkanı ve STM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra, STM Genel Müdürü Murat İkinci ile Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Savunma Sanayii Başkan Yardımcıları Harun Çelik ve Dr. Celal Sami Tüfekçi de katıldı.

Prof. Dr. Demir, törende yaptığı açıklamada, “Ülkemiz yarınlarına güvence sağlamak adına var gücüyle çalışan savunma sanayisinin, insanı yaşatma ilkesinin yanında ihtiyaç sahiplerinin de, insana yakışır şekilde yaşamaları açısından da bir misyon taşıdığını ve bu çerçevede de bugün STM ile Türk Kızılay arasında gerçekleştirilen iş birliği büyük önem arz ediyor.” ifadelerini kullandı.

Dr. Kınık ise “Kızılay 151 yıldır ‘iyilik’ ile özdeşleşmiş bir kurum. Kuruluşundan bugüne kadar sadece gönüllülerin ve hayırseverlerin katkılarıyla varlığını sürdürüyor. STM’nin bu anlamda Kızılay’a verdiği desteği de çok önemsiyoruz. STM’de çalışan her bir arkadaşımız için yeni doğum yapmış bir anneyi sevindireceğiz. O çocukların ilk kıyafeti STM personelinin hediyesi olacak ve bu ömür boyu unutulmayacak.” dedi.

 1,084 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.