Ana Sayfa Haberler STM’den NATO’ya İki Yeni İhracat

STM’den NATO’ya İki Yeni İhracat

STM ThinkTech, NATO’nun, pandemi, büyük çaplı elektrik kesintisi, siber saldırılar ve insan hareketleri gibi stratejik şoklar karşısında karar verme süreçlerine destek olmak amacıyla geliştirdiği “Elastikiyet (Resilience) Karar Destek Modeli”nin 5. projesini 15 Eylül’de, ve 6. Projesini ise 7 Kasım’da imzaladı. Gelişme, STM tarafından 13 Kasım’da duyuruldu.

Model, NATO tarafından “Çok Boyutlu Harekât” konseptinin doğrulama tatbikatı ile NATO’nun 2023 Kriz Yönetim Tatbikatında kullanılacak. STM ThinkTech, NATO’ya bugüne kadar dört adet karar destek sistemi geliştirdi. Bunlar, NATO ACT’ye (NATO Dönüşüm Komutanlığı / Allied Command Transformation) başarı ile teslim edildi.

STM ve NATO arasında imzalanan 5. proje ile STM ThinkTech’in “Elastikiyet Modeli”, NATO tarafından “Çok Boyutlu Harekât (Multi-Domain Operations)” konseptinin doğrulama tatbikatında kullanılacak. STM ThinkTech, tatbikatın planlama ve uygulama safhalarında faaliyete katılan diğer uluslararası firmalar ile koordinasyon içerisinde aktif olarak yer alıyor. Söz konusu firmalar ile birlikte yürütülen faaliyetler sonucunda bütünleşik bir ürün ortaya konulacak.

6. proje ise Bütünleşik Elastikiyet Modeli’nin 2023 NATO Kriz Yönetim Tatbikatı’nda (Crisis Management Exercise) kullanılmasına ilişkin NATO’ya verilecek danışmanlık hizmetini kapsıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.