Ana Sayfa Haberler STM’den Pakistan Deniz Kuvvetlerine 2. Agosta 90B Teslimatı

STM’den Pakistan Deniz Kuvvetlerine 2. Agosta 90B Teslimatı

STM, 25 Ocak’ta yayınladığı basın bülteniyle, Pakistan Agosta 90B Denizaltı Modernizasyonu Projesi kapsamında modernizasyonu tamamlanan 2. gemi olan PNS/M KHALID’i (S-137), Pakistan Deniz Kuvvetleri’ne teslim ettiğini duyurdu.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “ Ülkemizin, denizaltı gibi stratejik ve ileri teknoloji gerektiren bir platform özelinde gerçekleştirdiği ilk mühendislik ihracatı olan Agosta Modernizasyonunda birinci geminin ardından ikinci gemiyi de modern sistemlerle donattık. Yerli ve yabancı 50’ye yakın firma ve tedarikçi ile çalıştığımız projede, küresel çapta ve her alanda etkisini gösteren COVID-19 salgınına rağmen ikinci gemiyi de zamanında Pakistan Donanması’na teslim etmeyi başardık. Agosta 90B Modernizasyonu ile yerli ve milli birçok firmamızın sistemlerini ihraç ederken, üçüncü ve son denizaltının modernizasyonunu da tamamlamak için çalışmalarımızı Pakistan’da aralıksız sürdürüyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.