Ana Sayfa Haberler STM’den, Pakistan’da 2’nci Denizaltı Modernizasyonu Başarısı

STM’den, Pakistan’da 2’nci Denizaltı Modernizasyonu Başarısı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

STM, 28 Şubat’ta, sosyal medya hesaplarından, Pakistan Deniz Kuvvetleri için ikinci bir AGOSTA 90B sınıfı denizaltının yarı ömür modernizasyonunu üstlendiğini duyurdu.

STM, 1’i kesin 2’si opsiyonlu olmak üzere toplam 3 adet AGOSTA 90B sınıfı denizaltının yarı ömür modernizasyonu için açılan ihaleyi, denizaltıların üreticisi olan Fransız firmayı geride bırakarak kazanmış ve 22 Haziran 2016’da, Pakistan Savunma Üretimi Bakanlığı ile bir sözleşme imzalamıştı. Firma, 28 Şubat’ta imzaladığı sözleşme ile bu projedeki ikinci denizaltının modernizasyonunu, ana yüklenici olarak üstlenmiş oldu.

Pakistan’daki çeşitli projelerin altına imza atmayı başaran STM, Pakistan Deniz Kuvvetleri için Denizde İkmal Gemisi projesini 2016 yılında başarı ile tamamlamış, 2017 yılında da Pakistan Savunma Üretimi Bakanlığının açtığı hidrografik/oşinografik etüt ve liman tasarımı ihalesini kazanmıştı.

 1,519 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.