Ana Sayfa Haberler STM’nin Pakistan’la İş Birlikleri Derinleşiyor: Sırada Siber Güvenlik Var

STM’nin Pakistan’la İş Birlikleri Derinleşiyor: Sırada Siber Güvenlik Var

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Pakistan’ın Karaçi kentinde, 27-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenmekte olan IDEAS 2018 fuarına katılan STM, siber güvenlik alanında, Pakistan’la bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Anlaşmanın imzalanması maksadıyla fuarın ilk günü düzenlenen törene, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Pakistan Air University Rektör Yardımcısı Maraşel Marshal Faaiz Amir ve STM Genel Müdürü Murat İkinci de katıldı.

Anlaşma sayesinde, Pakistan’ın siber güvenlik alanında stratejilerini belirleyen ve Pakistan Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (National Centre of Cyber Security / NCCS)’nin kurulumundan sorumlu kurum olarak atanan Pakistan Air Üniversitesi’nin siber güvenlik alanında yetkinlikleri arttırılacak. Bu kapsamda STM, Pakistan Air University öğrencileri ile öğretim üyeleri için siber güvenlik ve bilişim alanlarında özel eğitim ve staj programları organize edecek; uluslararası konferanslar ve çalıştaylar düzenleyecek; yüksek lisans programlarında araştırma projelerine danışmanlık verecek ve üniversitede Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin (NCCS) kurulması için alt yapı çalışmalarına destek verecek.

STM’nin, Paskitan’la askeri denizcilik alanında da başarıyla yürüttüğü pek çok proje bulunuyor.

 1,294 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.