Ana Sayfa Haberler STM’nin Yeni Genel Müdürü, Murat İkinci Oldu

STM’nin Yeni Genel Müdürü, Murat İkinci Oldu

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’nın iştiraki olan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM)’de, genel müdür değişikliğiyle birlikte, yeni dönem başladı. 2000 yılından itibaren firma bünyesinde önemli görevlerde bulunan Murat İkinci, STM’nin yeni genel müdürü oldu. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 2013 yılından beri STM’nin üst yönetiminde görev yapan İkinci’nin bu göreve atanmasıyla birlikte, STM’yi ziyaret etti ve İkinci’ye başarılar diledi.

İkinci’nin bu kritik görevi üstlenmesi ile beraber, 2018 yılında, dünyanın en büyük 100 savunma şirketi arasına adını yazdıran STM, savunma ve havacılık sanayisinde, Türkiye’nin yanı sıra dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayacak özgün çözümler üretme kararlılığını sürdürecek. STM, Türkiye’nin 2023 hedeflerinin en büyük başlıklarından biri olan, savunma ve havacılık sanayisinde yerlileşme ve millileşme hamlesinin gerçekleşmesi için, SSB öncülüğünde, savunma ve havacılık sanayisi için aralıksız çalışmaya devam edecek.

 

Askeri Gemi İhracatına Hız Verilecek!

Savunma ve havacılık sektörüne; kritik teknolojiler, yenilikçi ürün ve sistemler kazandıran STM, yeni dönemde de Türkiye’nin ihtiyaçlarını üst düzeyde karşılamayı sürdürecek ve dünyadaki önemli pazarlarda, ihracat bayrağını dalgalandırmaya devam edecek. STM, milli ve uluslararası projelerde uzmanlaştığı; askeri gemi tasarımının yanı sıra mühendislik-inşa-modernizasyon alanlarında, tıpkı Pakistan Denizde İkmal Gemisi ve Agosta-90B Denizaltı Modernizasyon projelerinde olduğu gibi, ihracat çalışmalarını devam ettirmeyi ve pazarı çeşitlendirmeyi hedefliyor.

 

Yenilikçi Teknolojilerin Geliştirilmesinde Öncü Rol Üstlenecek

Kamikaze ve gözetleme drone’larının tasarımı ve geliştirilmesi konusunda da önemli mesafe kat eden STM, bu konudaki çalışmalarına hız verecek. STM, bu alanda, Türkiye’de elde ettiği deneyimi, yeni dönemde, stratejik pazarlara yapacağı ihracatlar ile pekiştirmeyi amaçlıyor.

Uzay teknolojileri tarafında; mikro gözlem uydusu Lagari ve denizlerde, gemilerin takibini sağlayan nano uydu Pirisat ile atılım yapan STM, iddialı yeni projelerin altına da imzasını atmaya hazırlanıyor.

STM, bütünleşik siber güvenlik çözümleri ve büyük veri analitiği konusunda da Türkiye’nin ihtiyaçları çerçevesinde; kritik altyapıların korunması, karar destek sistemlerinin yerli ve milli olarak geliştirilmesi gibi önemli çalışmaları yürütecek.

Cumhurbaşkanlığının ve SSB’nin, savunma ve havacılık sanayisine çizdiği vizyon doğrultusunda hareket eden STM, mevcut yeteneklerini daha da geliştirerek Türkiye’de ve yurt dışında özgün projeler gerçekleştirmeye ve ihracatın amiral gemisi olmaya devam edecek.

MSI Dergisi olarak, STM Genel Müdürü Murat İkinci’ye yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 6,534 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.