Ana Sayfa Haberler Su Altından Gelecek Asimetrik Tehditlere Karşı Yerli ve Milli Çözüm

Su Altından Gelecek Asimetrik Tehditlere Karşı Yerli ve Milli Çözüm

Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, yerli ve milli olarak geliştirdiği Echorium Dalgıç Tespit Sonarı’nı stratejik öneme sahip sivil ve askeri tesislerinin kullanımına sunduğu açıkladı. Haziran ayının başında yapılan açıklamada, sonarın, su altından gelebilecek tehditleri operatöre ihtiyaç duymadan, uzak mesafelerden otomatik tespit edilebildiğine ve 7/24 çalışma özelliğine dikkat çekildi.

Ürün, sahilde konuşlu stratejik ve ekonomik değeri yüksek tesislere, limanlara, petrol platformlarına yönelik yüzücü, dalgıç, dalgıç intikal vasıtaları ve otonom/insansız su altı araçları gibi vasıtalar ile su altından düzenlenebilecek sızma harekâtına ve terörist/sansasyonel sabotaj faaliyetlerine karşı geliştirildi. Keşif ve gözetleme yaparak erken ihbar imkanı sağlayan Echorium Dalgıç Tespit Sonarı, otomatik hedef tespit, izleme ve sınıflandırma işlemi yapabilen, operatörün ihtiyacı olan bilgiyi konsol arayüzü üzerinden veren, yüksek frekanslı sonar uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Echorium Dalgıç Tespit Sonarı’nın Teknik Özellikleri

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.