Ana Sayfa Haberler SYS, 2024 Yılında 4 Kıtada 14 Fuara Katılacak

SYS, 2024 Yılında 4 Kıtada 14 Fuara Katılacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2023 verilerine göre savunma sanayisi ihracatı yapan ilk 10 firma arasında yer alan Samsun Yurt Savunma (SYS), 2024 yılı için hedefini belirledi. Yıl boyunca 12’si yabancı toplam 14 fuara katılacak olan firmanın ilk durağı 23-26 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta yapılacak SHOT Show olacak.  SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Yüksek teknolojili ve katma değerli ürünlerimizle hedefimiz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. SHOT Show’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

“Global Rekabette Söz Sahibiyiz”

SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Son yıllarda yeni girişim ve gelişmelerin ivme kazandığı Türk savunma ve havacılık sanayisinde, 2023 yılı ihracatı adına rekor düzeyde yurt dışı satışlar gerçekleştirildi. Aynı şekilde yurt içinde ülke savunmasına ayrılan bütçenin de geçtiğimiz yıla göre arttırıldığını ve şirketlerin teşviklerle desteklendiğini izledik. SYS, Türkiye’deki savunma sanayisi ihracatında bir kez daha ilk 10’da yer alırken, bugüne kadar geliştirdiğimiz ürünlerle global rekabette de ülkemiz adına söz sahibi şirketler arasında yer alıyoruz. Yüksek teknolojili ve katma değerli ürünlerimizle hedefimiz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. SHOT Show’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ayrıca, etkinlik boyunca ziyaretçileri heyecanlandıracak pek çok sürprizimiz de olacak.” diye konuştu.  

SYS, ocak ayında Las Vegas’da gerçekleşecek SHOT Show’un ardından, şubat ayında da Suudi Arabistan’daki World Defence Show ile Almanya’daki Enforce Tac ve IWA fuarlarına katılacak. SYS, yıl boyunca devam edecek yurt dışı fuarlar kapsamında ABD, Fransa, Afrika, Malezya, Polonya ve Pakistan gibi ülkelerde de yerini alacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.