Ana Sayfa Haberler SYS Ailesinden, Anıtkabir’e 25’inci Yıl Ziyareti

SYS Ailesinden, Anıtkabir’e 25’inci Yıl Ziyareti

Savunma ve havacılık sanayisinde alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Samsun Yurt Savunma (SYS), Cumhuriyetin 100’üncü yılında, kuruluşunun 25’inci yılını kutladı. Çeyrek asrı geride bırakan SYS ailesi, Anıtkabir’e özel bir ziyaret gerçekleştirdi. SYS çalışanları adına Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan SYS Yönetim Kurulu Başkanı H. Zafer Aral, törenin ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Aral, deftere şunları yazdı:

“2232 yıl önce Mete Han tarafından kadim töreler ile kurulan ilk Türk Devleti’nin, önderliğinizde laik Cumhuriyet rejimine geçişinin 100’üncü yılında, huzurunuzda olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Türk ulusu, işaret ettiğiniz muasır medeniyet seviyesine doğru yol alırken, başlattığınız modern savunma sanayisi hamlesini büyük bir hızla geliştirmek ve Türkiye Cumhuriyeti’nin global dünyada hak ettiği yeri alması için bütün gücüyle çalışmaktadır. 70 yıllık sanayici Aral ailesi ve çalışanları olarak, hedeflerinizin yolunda, yorulmaz, onurlu bireyler olarak size layık olabilmenin azim ve kararlılığı içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti sizin ileri görüşlülüğünüzle, fikirlerinizle ve eserlerinizle ilelebet payidar kalacaktır. Huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.