Ana Sayfa Haberler SYS’nin 150 Milyon Dolarlık Yatırım Projesi, Hız Kesmeden Devam Ediyor

SYS’nin 150 Milyon Dolarlık Yatırım Projesi, Hız Kesmeden Devam Ediyor

Samsun Yurt Savunma, 150 milyon dolarlık bir yatırımla Samsun’da, 245 dönümlük alan üzerine yeni bir tesis inşa ediyor. Hâlihazırda Samsun’da 3 ayrı tesiste yürütmekte olduğu çalışmalarını, yeni tesisi faaliyete geçtiği zaman tek bir çatı altında toplamayı hedefleyen firma, 15 Temmuz’da yayınladığı bir basın bülteni ile söz konusu yatırım ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bültende, Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü C. Utku Aral’ın konu ile ilgili açıklamalarına da yer verildi. Aral, yeni yatırım ile ilgili şunları söyledi: “23 yıl önce Karadeniz’in kalbi Samsun’da 500 metrekarelik atölyede başlayan üretim serüvenimiz, gelişerek sürüyor. Samsun’daki yatırımlarımızın toplamı 120 milyon dolara ulaştı. Tesislerimizi tek çatı altında birleştirecek 150 milyon dolarlık yeni bir yatırıma başlamış durumdayız. Yatırım tamamlandığında SYS, 80 dönümü kapalı alan olan toplam 245 dönümlük alan üzerinde yeni tesislerinde üretimini sürdürecek”

Bültende, SYS’nin ihracat çalışmalarına da değinildi. Pandemi döneminde de ihracatlarının hız kesmeden devam ettiğini belirten Aral, SYS’nin en büyük ihracat pazarı olan ABD ile ilgili şu bilgileri verdi: “Sivil silahlanma konusunda ABD’de önemli bir hareketlenme var. 2021 yılının Ocak-Nisan döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre ABD’ye ihracatımız 2 kat arttı. Firmamızın 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da yüksek adetli satışlar gerçekleştireceğini öngörüyoruz. Pandemiyle birlikte devlet kontratlarının kabul süreçleri yavaşlamıştı ama 2021 yılının ilk çeyreğinden itibaren kabul süreçleri hızlanmaya başladı.”

Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü C. Utku Aral

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.