Ana Sayfa Haberler SYS’den Güney Afrika ve Filipinler’de İhracat Atağı

SYS’den Güney Afrika ve Filipinler’de İhracat Atağı

Son dönemde yurt dışındaki pek çok fuara katılım sağlayan Samsun Yurt Savunma (SYS), son olarak 22-24 Nisan’da Güney Afrika’daki HuntEX fuarında ve hemen ardından 27-29 Nisan’da Filipinler’deki ADAS fuarında boy gösterdi. Her iki etkinlikte de ihracata yönelik önemli adımlar atan firma, bu fuarlarda, CANiK marka ateşli silahlarıyla MECANIK marka dış mekan (outdoor) aktivitesi ürünlerini ve silah aksesuarlarını sergiledi. Bunlara ilave olarak firmanın ADAS standında, iştiraki Unidef’in BOMBUS silah podu yer aldı. Firma tarafından konuyla ilgili yayınlanan basın bülteninde, SYS’nin CANiK markasıyla Filipinler’e Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ilk savunma ürünü ihracatını yapan şirket olduğunun da altı çizildi.

Fuarların ardından değerlendirmelerde bulunan SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, firmanın HuntEX gündemini şu şekilde özetledi: “Dünya savunma sanayisine yön veren en büyük fuarlardaki güçlü etkinliğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. CANiK olarak yoğun bir tempo ile HuntEX Fuarı sonrası dünyanın bir diğer ucuna Filipinler’e gittik. Avcılar, spor atıcılar, kişisel ve savunma amaçlı korunma gereksinimleri olan kişiler, outdoor tutkunları, güvenlik sektörü profesyonellerine yönelik uluslararası fuar HuntEX’te, CANiK ile Türkiye logomuzu Güney Afrika’ya taşıdık.”

Aral, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avcılık ve atıcılık konusunda çok önemli bir pazar olan Afrika’da, kıtanın en seçkin fuarına CANiK olarak damgamızı vurduk. MECANIK outdoor ürünleri ve optikleri de yoğun talep gördü. Avcılık, atıcılık ve outdoor ürünlerinin satıldığı zincir mağazalar ile anlaşma öncesi ön mutabakat sağlandı. Güney Afrika’daki etkimizi önümüzdeki süreçte ciddi ölçüde artıracağız” dedi.

Aral, ADAS fuarıyla ilgili de şunları söyledi: “CANiK, Filipinler’e, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ilk savunma ürünü ihracatını yapan marka ve bu ülkenin milli polisinin tabanca envanterinin büyük bölümü de bize ait. Markamızın bu ülkede bırakmış olduğu iyi izlenim, sonraki dönemlerde savunma ürünlerinin de satılmasına yardımcı olmuştur. Bunların en önemlisi de tabii ki milli gururumuz ATAK helikopteridir. Filipinler’de oldukça iyi bilinen CANiK olarak, fuar sırasında 12 farklı delegasyonu ağırladık. Filipin Hava ve Deniz Kuvvetleri ile önemli görüşmeler gerçekleştirerek ön anlaşmalar yaptık.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.