Ana Sayfa Haberler SYS’den, Kuveyt’e CANiK M2 Ağır Makineli Tüfek Teslimatı

SYS’den, Kuveyt’e CANiK M2 Ağır Makineli Tüfek Teslimatı

Samsun Yurt Savunma (SYS), 2012 yılından bu yana sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği CANiK M2 uçaksavar ağır makineli tüfekleri, Kuveyt’e ihraç etti ve ilk teslimatı yaptı. Teslim edilen ürünler, silahın hızlı değiştirilebilir namlu özelliğine sahip QCB sürümü oldu. Konuya ilişkin detaylar, firmanın, 17-20 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen IDEF’21 fuarının ardından yayınladığı basın bülteninde yer aldı.

SYS, CANiK M2 QCB için Irak, Kuveyt ve Nijerya gibi ülkelerden toplamda 1.200’e yakın sipariş alma başarısı gösterdi. Bu silaha duyulan ilgi karşısında Ar-Ge çalışmalarını soluksuz sürdürmeye devam edeceklerini kaydeden SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “Uçaksavarımızın seri üretimine ve ihracat faaliyetlerine başladık. İlk teslimatımızı da Kuveyt’e yaptık. Önümüzdeki dönemde bir yandan Ar-Ge çalışmalarıyla ürünümüzün yeni versiyonlarını geliştirirken diğer yandan fuarda kurduğumuz bağlantılardan yola çıkarak ihracat faaliyetlerimize hız kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Yayınlanan bültende, firmanın IDEF’21 faaliyetlerine ilişkin bilgiler de yer aldı. SYS, CANiK M2 ürün ailesinin farklı versiyonlarını da fuarda ilk kez sergiledi. Ayrıca, farklı ihtiyaçlara yönelik tasarladığı tabancaları ve yeni markalarını da tanıttı. SYS’nin iştirakleri olan Unidef ve Unirobotics de fuarda SYS’yi yalnız bırakmadı.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral

Filipin Hava Kuvvetleri’nden, CANiK M2F ile Donatılmış Bombus Silah Podu’na İlgi

IDEF’21’de M2 ürün ailesi kadar, elektro-mekanik sistemlere sahip Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti (ADSM) ve dronesavar gibi ürünlerin de büyük ilgi çektiğine değinen Aral, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Mekanik entegrasyon, artık CANiK markasıyla özdeşleşen bir kavram oldu. Geliştirdiğimiz tüm ürünlerde sunduğumuz mekanik entagrasyon çözümleriyle sektörde farklı bir konuma geldik. Elektro-mekanik sistemler, robotik sistemlerle birlikte kazandığımız yeni bir kabiliyet. Fuarda da ağırlıklı olarak elektro-mekanik sistemlere sahip ürünlerimiz ilgi gördü. Öte yandan niş ürünümüz olan CANiK M2F ile donatılmış Bombus Silah Podu, Filipin Hava Kuvvetleri tarafından ilgiyle karşılandı. Önümüzdeki dönem Ar-Ge çalışmalarında elektro-mekanik sistemlere yoğunlaşacağız.”

CANiK M2’nin yanı sıra daha önceki IDEF’lerde olduğu gibi IDEF’21’de de yüzde 80 oranında yeni ürünlerini sergileyen SYS, atıcılık eğitimlerinin niteliğini artıran CANiK Smart ürünlerini ve CANiK APP’i de ilk kez ziyaretçilerle buluşturdu.

SYS ayrıca, toplam 400 metrekare alana kurulan standında, 4 gün boyunca CANiK markalı tabancalarını ve uçaksavarını, yeni kurduğu mağaza zinciri CANiK Store’u ve eğitim faaliyetlerini yürüttüğü CANiK Academy’yi de tanıttı. Ürünlerinin yanı sıra bünyesinde bulunan markaları ve iştirakleriyle birlikte kurduğu ekosistemin kazanımlarını da katılımcılara sundu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.