Ana Sayfa Haberler SYS, CANiK M2 QCB için Yeni İhracat Siparişleri Aldı

SYS, CANiK M2 QCB için Yeni İhracat Siparişleri Aldı

SHOT Show fuarına katılan Samsun Yurt Savunma (SYS), ABD’de ilk kez sergilediği CANiK M2 QCB ağır makineli tüfek için yeni ihracat siparişleri aldı. Yeni siparişler, Brezilya ve Paraguay ile çeşitli Uzakdoğu ve Güney Amerika ülkelerinden geldi.

Firma, 18-21 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleştirilen fuardaki standında, 30 bini aşkın ziyaretçi ağırladı. Yeni müsabaka tabancası CANiK SFx RIVAL’ı ve MECANIK marka optik nişangâhları yurt dışındaki bir fuarda ilk kez sergileyen SYS, çeşitli ürünleri için ABD’nin önemli mağaza zincirlerinden yüksek miktarlarda siparişler aldı.

CANiK SFx RIVAL

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, firmanın fuar katılımı hakkında şunları söyledi: “Dünya endüstri devleri arasında Türkiye’yi temsil etmek bizim için büyük bir gurur kaynağı ve başarı göstergesi oldu. Yarış tabancamız SFx RIVAL ve ülkemizin milli uçaksavarı CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfeğimizle fuarın yıldızı olduk. Fuar standımızda ABD pazarına sunacağımız yeni ürünlerimizden MECANIK optik nişangâhlarımız da büyük bir ilgi topladı. Özellikle 18 aylık Ar-Ge çalışması sonucu tasarladığımız yeni yarış tabancamız, sportif atıcılar ve kişisel savunma amaçlı tabanca kullanıcılarına daha iyi bir atış deneyimi sunabilecek nitelikte olan özellikleriyle ilgiyi üzerine topladı. Medarı iftiharımız CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfeğimizle dünyada bu silahı üreten 5’inci ülke olan Türkiye’yi fuarda temsil etmenin onurunu yaşadık. Ateşli silahlar alanında geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizle bu alandaki en yeni trendlerin belirleyicisi olduk. Fuar süresince kurduğumuz iş bağlantılarıyla pazardaki hareket alanımızı genişlettik. Aldığımız yüksek miktardaki siparişlerin pazardaki faaliyetlerimize nitelikli bir değer kazandıracağını şimdiden söylemek mümkün.”

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.