Ana Sayfa Haberler SYS’nin CANiK M2 QCB Ağır Makineli Tüfeği, ABD ve Almanya’nın Ardından Şimdi de Malezya’da

SYS’nin CANiK M2 QCB Ağır Makineli Tüfeği, ABD ve Almanya’nın Ardından Şimdi de Malezya’da

Samsun Yurt Savunma (SYS), 28-31 Mart tarihleri arasında, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bir arada düzenlenen DSA 2022 ve NATSEC 2022 fuarlarına katılıyor. Firma burada, aralarında CANiK M2 QCB ağır makineli tüfeğin de bulunduğu CANiK marka silahlarını ve MECANIK marka ürünlerini sergiliyor. SYS’nin fuardaki 150 metrekarelik standında, iştirakleri Unidef ve Unirobotics’in ürünleri de tanıtılıyor.

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, gördükleri ilgiden dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “2022 yılı Türkiye savunma sanayisinin gücünü gösterdiği bir sene olarak geçiyor. Bu yıl dördüncü uluslararası fuara katılım gösteren CANiK olarak biz de hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Nisan ayında da Şili ve Filipinler’de fuar serimize devam edeceğiz. Bu yıl dünyanın 5 kıtasında 17 fuara katılım sağlamayı ve önemli iş birliklerine imza atmayı planlıyoruz. Şirket iştirakimiz entegrasyon devi Unidef de dikkat çekici ürünleri ile fuarda ilgi odağı olmuş durumda. Unidef, silah üreticilerine entegrasyon çözümleri sunarak bu alanda sadece ülkemizde değil dünyada da önemli bir açığı kapatan yüzde 100 yerli bir firma. Halihazırda ülkemizde yer alan tüm özel operasyon birimlerinin tamamı Unidef entegrasyon çözümleriyle donatıldı. Buna ilave olarak Cumhurbaşkanlığımızın seçkin koruma timlerinin kullanmış olduğu araçlarda da Unidef’in entegrasyon çözümleri yer almaktadır. Ayrıca Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı araçlarında yine Unidef tarafından tasarlanan ve entegre edilen çözümler kullanılmaktadır.”

Fuar konusunda 2022’ye hızlı bir başlangıç yapan SYS, ilk olarak ABD’nin Las Vegas şehrindeki SHOT Show’a ve hemen ardından Almanya’daki Enfore Tac ve IWA fuarlarına katılmıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.