Ana Sayfa Haberler SYS, CANiK ve MECANIK ile Sporcuyu Destekliyor: Atıcılığın Ardından Sırada Yelkencilik Var

SYS, CANiK ve MECANIK ile Sporcuyu Destekliyor: Atıcılığın Ardından Sırada Yelkencilik Var

Türkiye’de atıcılık sporunu yaygınlaştırmak için çeşitli organizasyonlar düzenleyen Samsun Yurt Savunma (SYS), CANiK ve MECANIK markalarıyla da yelkencilik sporuna destek veriyor. Zorlu doğa şartlarına yönelik olarak geliştirilen ve MECANIK markası altında üretilen tekstil ürünleri ile desteklenen Heybeliada Su Sporları Kulübü, 6-10 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Porto Cervo kentinde düzenlenen Sailing Champions League (Yelkencilik Şampiyonlar Ligi) finalinde mücadele verdi. Ayrıca CANiK markası da yelken takımının Bayrak Sponsorluğu’nu üstlendi.

Sponsorluk projelerine ticari faydanın ötesinde bir sosyal sorumluluk projesi bilinciyle yaklaştıklarını belirten SYS İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Gençay Gençer, şunları ekledi: “Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün Sailing Champions League şampiyonlar ligi finaline katılacağını duyduğumuzda ülkemiz adına çok heyecanlandık. Kendilerinin çok hızlı bir desteğe ihtiyacı vardı. Biz de SYS olarak hızlı organizasyon kabiliyetimizle takımımızın şampiyonlar liginde ülkemizi temsil etmesi için her türlü katkıyı sunma gayreti içine girdik. Türk sporunun geleceğine kalıcı değerler yaratmaya odaklandık. Ülkemizin dünyada başarılı bir şekilde temsil edilmesi açısından üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya hazırız.”

 Uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi başarıyla temsil eden Sailing Cahampion League Türkiye Temsilcisi Güray Zünbül, şu şekilde konuştu: “Yarıştan bir hafta önce bize finale katılma şansı verildi. Tamamı tek bir kulüp sporcularından oluşan, sportsboat sınıflarında tecrübeli sporcuların yer aldığı bir takım oluşturduk. Tek eksiğimiz, yarışlara katılmak için ihtiyacımız olan bütçeydi. CANiK çok hızlı bir reaksiyon göstererek, 4 gün içerisinde hazırlıklarını tamamladı. Ekibimiz CANiK’in desteği ile bir haftada Porto Cervo’ya ulaşarak finale katılabildi. Bizi finale ulaştıran CANiK’in MECANIK ürünleri ile doğa şartlarına karşı dayanıklılığımızı ve konforumuzu sağlamlaştırdı. Bayrağımız şampiyonlar ligi finalinde dalgalandı.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.