Ana Sayfa Haberler SYS, Savunma ve Havacılık İhracatçıları Arasında İlk 10’a Girdi

SYS, Savunma ve Havacılık İhracatçıları Arasında İlk 10’a Girdi

Samsun Yurt Savunma (SYS), Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 13 Haziran’da açıkladığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” listesindeki yükselişiyle kendi rekorunu kırdı. 2021 yılındaki ihracatını, 2020’ye kıyasla yüzde 60 artıran SYS, listede 368. sıradan 311. sıraya yükseldi. Bunu, TİM’in açıkladığı rakamlara göre 77 milyon doların üzerinde ihracat yaparak başardı. CANiK marka ateşli silahlarıyla dünyanın 69 ülkesine ihracat yapan firma, savunma ve havacılık şirketleri arasında da ilk 10’a girdi. Ayrıca, TİM verilerine göre en hızlı büyüyen üçüncü şirket oldu. SYS, ihracat rakamlarını daha da arttırarak, CANiK M2 QCB ağır makinalı tüfek gibi yeni ürünleriyle 2022 listesinde daha üst sıralarda olmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral şunları söyledi: “Türk savunma ve havacılık sanayinin yükselen değeri, tüm dünyanın ilgi odağı haline gelmiş durumda. Biz de CANiK markamızla, ihracatta büyümeye odaklanarak, Türkiye’nin dünyadaki savunma sanayi alanında gücünü temsil ettiğimiz için gurur duyuyoruz. Üretiminin yüzde 95’ini 69 ülkeye ihraç eden bir şirket olarak çözümlerimizle markalar arasındaki ekosisteme katkı sağlıyoruz. Geçen yıl ABD’ye ihracatta dünya 3’üncüsü olma başarısını elde ettik. Yılda 450 bin tabancaya ilaveten geliştirdiğimiz yüzde yüz yerli ve milli uçaksavarımız ile dünya endüstri devleri arasında yer almaya devam ediyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.