Ana Sayfa Haberler SYS, CANİK Tabancalarını, Orijinal Aksesuarları ile Birlikte Sunuyor

SYS, CANİK Tabancalarını, Orijinal Aksesuarları ile Birlikte Sunuyor

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İlk Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Fuara, CANİK marka tabancaları ile katılan Samsun Yurt Savunma (SYS), ürünleri ile birlikte sergilediği pek çok aksesuar ile bu alanda komple çözüm sağlayıcısı olabileceğini gösterdi. Tabancalarla birlikte sergilenen aksesuarlar arasında, susturucu, optik nişangâh ve nişangâh ara yüzleri, mag-well (şarjör hunisi) eklentileri, şarjör uzatma aparatları ve fenerler ile bu aksesuarlarla uyumlu kılıflar da vardı. SYS’nin fuarda öne çıkardığı tabancalar ise güvenlik güçlerine yönelik olarak geliştirilen METE serisi oldu. Firma, fuarda, yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığı ve tamamen aksesuar alanında faaliyet gösterecek MeCanik markasını fuarda tanıttı.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, Türkiye’nin Birleşik Krallık Büyükelçisi Ümit Yalçın ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e, METE serisi tabancalar hakkında bilgi verdi.

 

CANİK uyumlu resmi aksesuarlar, kendi özel ambalajları ile satışa sunuluyor.

Her Göreve Uygun, CANİK Uyumlu Aksesuarlar

SYS, hâlihazırda kendi tabancaları ile uyumlu aksesuarları, son kullanıcıların talep etmesi hâlinde, tabancalar ile birlikte bütün bir paket hâlinde de sunabiliyor. Bunlar arasında ise susturucu, fener ve bunların her ikisi ile de uyumlu kılıf gibi taktik niteliği haiz aksesuarlar öne çıkıyor. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, firmanın bu yaklaşımını şöyle özetliyor: “Bu alanda komple çözüm sunan fazla üretici olmadığı için, güvenlik güçleri, genellikle tabancalar ve bunlara ilişkin aksesuarlar için ayrı ayrı alım yapıyorlar. Özellikle susturucu ve fener gibi her zaman ihtiyaç duyulmayan aksesuarlar ise çok daha nadir alınıyor. Üzerine susturucu ve fener takılı bir tabancanın rahatlıkla yerleştirilebileceği bir kılıf bulmak ise zaten imkânsız. Envanterde birbirinden farklı ve uyumsuz pek çok aksesuar anlamına gelen bu durum ise operasyonlar sırasındaki esnekliği azaltıyor. Örneğin, personel, acil durumlarda, birbirinin aksesuarlarını etkili şekilde kullanamıyor.”

Bu aksesuarları, hâlihazırda bireysel kullanıcılar için web sitesi üzerinden satışa sunan firma, yakın gelecekte, farklı üreticilerden tedarik edeceği CANİK uyumlu aksesuarları, yine CANİK markası altında, dünyanın hemen hemen her yerinde satışa sunmaya hazırlanıyor. Aral, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor. “CANİK uyumlu ve onaylı aksesuarlarımızı tüm dünyadaki kullanıcılarımıza ulaştırmak istiyoruz. Böylelikle Türkiye’de üretilen bir CANİK tabancasına sahip ABD’li bir kullanıcı, Avusturalya’ya dâhi gitse üzerinde bizim markamız bulunan aksesuarı, ‘Acaba tabancama uyar mı?’ endişesi yaşamadan, herhangi bir ateşli silahlar mağazasından satın alabilecek.”

Samsun Yurt Savunma Ekibi

 

CANİK uyumlu aksesuar ve yedek parçalar arasında, farklı aksesuarlar ile uyumlu kılıflar ve seyyar dipçik de yer alıyor.

MeCanik’te, Tüm Markaların Aksesuarları Olacak

SYS, yakın zamanda hayata geçecek olan MeCanik markası altında ise farklı üreticilerin tabancaları ile uyumlu aksesuarların satışını hedefliyor. Aral, bu yaklaşımlarını şu şekilde özetliyor: “Türkiye’de, tabanca alanında, hem üretici hem de kullanıcı açısından çok geniş bir pazar var. Bununla birlikte, kullanıcılar, farklı üreticilerden aldıkları bu tabancalara çeşitli aksesuarlar takmak istediklerinde, üretici onaylı ve tabancalarıyla uyumlu ürün bulamıyorlar. Bu durumda da mecburen, piyasadan satın aldıkları aksesuarları tabancalarına uydurabilmek için, üzerlerinde amatör modifikasyonlar gerçekleştirerek derme çatma çözümler üretiyorlar. Ayrıca satın aldıkları aksesuarların tamamını yurt dışından getirdikleri için, bir sorun yaşadıklarında, muhatap bulamıyorlar. MeCanik projemiz ise tam da bu ihtiyaca cevap vermeye hazırlanıyor. MeCanik markası altında satacağımız aksesuarlar, hem ellerindeki tabancalar ile birebir uyumlu olacak hem de kullanıcılar bir sorun yaşadıklarında, kendilerine geri dönüş yapan bir satıcı ile karşılaşacaklar. MeCanik’in arkasında, SYS gibi bir güç olduğu için de aksesuarları satın alırken ikinci kez düşünmeyecekler.”

 1,067 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.