Ana Sayfa Haberler SYS’nin Atıcılık Takımı CANiK Team, Uluslararası Turnuvadan 6 Kupayla Döndü

SYS’nin Atıcılık Takımı CANiK Team, Uluslararası Turnuvadan 6 Kupayla Döndü

Samsun Yurt Savunma (SYS), ateşli silahların sportif kullanımına yönelik eğitim faaliyetleriyle Türkiye’de sportif atıcılığın gelişimini desteklemeye devam ediyor. SYS’nin ateşli silahlar markası CANiK’in resmi atıcılık takımı olan CANiK Team, uluslararası bir turnuvadan 6 kupayla döndü. İki etap halinde düzenlenen yarışmanın ilk etabı 23-24 Aralık’ta, 2. etabı ise 26 Aralık’ta gerçekleştirildi.

CANiK Team, Uluslararası Dinamik ve Pratik Atış Sporları Kulübü (UDPAS) tarafından düzenlenen IDPA Tier 2 Turkish National Championship isimli yarışmada mücadele etti. 5 farklı ülkeden 60 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışmada, CANiK Team sporcularından Alperen Kıvılcım, genel klasmanda 1.lik, Canan Türkoğlu ise kadınlar kategorisinde 1.lik ve En İsabetli Atıcı Ödülü’nün sahibi oldu. Bunların haricinde CANiK Team sporcuları, 3 ödül daha aldı.

CANiK SFx RIVAL

SYS İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Gençay Gençer, CANiK Team’in başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Savunma sanayisinde IDPA sportif atıcılık takımını kuran ilk ve tek şirket olarak sportif atıcılığın gelişimini destekliyoruz. Ülkemizde ateşli silahların doğru ve bilinçli kullanımına yönelik düzenlediğimiz eğitimler ve organizasyonlarla bu yönde öncü adımlar atıyoruz. Ateşli silahların sadece savunma ve güvenlik amacıyla değil sportif kullanımına yönelik bilgilendirme faaliyetlerimizle de farkındalık ve bilinç düzeyini artırıyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmaların karşılığını, CANiK Team takımımızın elde ettiği uluslararası başarılarla almanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

CANiK TP9 SUB ELITE

SYS ayrıca, organizasyona tanıtım desteği de sağladı. Yarışmada tüm sporcular, kendi silahlarının yanı sıra özel bir parkurda sadece TP9 SUB ELITE model tabanca kullanarak mücadele verdi. Gençer, bu destekle ilgili şunları aktardı: “Organizasyonun tanıtımına verdiğimiz destekle turnuvanın daha geniş kitlelere ve sporculara ulaşmasına yönelik çalışmalar yürüttük. Tanıtım desteğinin yanı sıra CANiK TP9 SUB ELITE model tabanca ürünümüzle de organizasyona ürün desteği sunduk. Bununla birlikte tüm yabancı yarışmacılar CANiK’in yeni yarış tabancası olan SFx RIVAL’ı deneyimleme imkânı buldular. CANiK Team mensubu ve şampiyonanın birincisi Alperen Kıvılcım da yine CANiK SFx RIVAL tabancasıyla ödüller aldı. Tabancalarımız, aksesuar ve tekstil ürünlerimizle sportif atıcıların performanslarını yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürürken aynı zamanda bu spora yönelik farkındalık düzeyinin daha da artmasına hizmet etmeye devam edeceğiz. Savunma sanayimizi ve Türkiye’yi temsilen farklı organizasyonlarda da yerimizi alacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.