Ana Sayfa Haberler SYS, Türkiye’nin İlk 1.000 İhracatçısı İçerisinde 600 Basamak Birden Yükseldi

SYS, Türkiye’nin İlk 1.000 İhracatçısı İçerisinde 600 Basamak Birden Yükseldi

CANiK M2 QCB

Samsun Yurt Savunma (SYS), 2020 yılında ihracattan elde ettiği gelirler ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl hazırlanan Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı listesinde, bu yıl 600 sıra birden yükselmeyi başardı. Firma, 1 Ekim’de yayınladığı basın bülteninde, SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral’ın, konu hakkındaki görüşlerine yer verdi.

2019 yılında yaklaşık 22 milyon dolar ihracat gerçekleştiren SYS, 2020 yılında bu rakamı, yüzde 126’lık bir artışla 49,8 milyon dolara çıkardı. Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2019 araştırmasında kendisine 968’inci sırada yer bulan SYS, 2020 araştırmasının sonuçlarına göre 600 sıra birden yükselerek 368’inci sıraya yerleşti.

SFx RIVAL

Aral, TİM tarafından yapılan araştırmada elde ettikleri başarının kendilerini gururlandırdığını söylerken, bu başarının bir ekip işi olduğunu, SYS olarak birbiriyle uyumlu çalışan bir ekosistem yarattıklarını dile getirdi.

Kendileri için hedef pazarlardan biri olan Afrika’da önemli bir yol kat ettiklerini söyleyen Aral, Mali’de kazandıkları bir ihale kapsamında, CANiK görev tabancaları ve MECANIK marka silah aksesuarlarını içeren bir satış gerçekleştirdiklerinin de altını çizdi. “2021 yılı için özellikle Afrika ülkelerinden yoğun talep olduğunu görüyoruz. Yerli ve milli uçaksavarımız CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfek bu talepte çok önemli bir rol oynuyor.” diyen Aral, 2022 yılına yönelik olarak da yine aynı ülkelerdeki farklı kullanıcılarla ve daha yüksek miktarlar için temasta olduklarını kaydetti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.