Ana Sayfa Haberler SYS Genel Müdürü C. Utku Aral: “TEKNOFEST, herkes için harika bir deneyim oldu.”

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral: “TEKNOFEST, herkes için harika bir deneyim oldu.”

TEKNOFEST 2022’nin ana sponsorları arasında yer alan Samsun Yurt Savunma (SYS);  başta CANiK olmak üzere markaları ve iştirakleriyle yoğun geçen bir etkinliği geride bıraktı. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, TEKNOFEST’in farkını “Her yıl 25’ten fazla ülkede etkinliklere katılıyoruz ama markamızın doğduğu bu güzel şehirde, gençlerimizle buluşmak bizim için çok kıymetliydi. Burada, ülkemizin yarınına ışık tutacak keşiflere imza atmaya hazır pek çok gencimizle tanıştık. Herkes için harika bir deneyim oldu.” sözleriyle dile getirdi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST’te, CANiK markası, tüm ürünlerini sergiledi. SYS’nin iştiraklerinden UNIDEF ve UNIROBOTICS’in yanı sıra mağaza zinciri CANiK STORE, Canik Academy, CANiK SMART ve CANiK APP de katılımcılarla buluştu.

Aral, CANiK’in doğduğu şehirde ürünlerini sergilemekten heyecan duyduklarını belirterek şunları kaydetti: “Burada ülkemizin yarınına ışık tutacak keşiflere imza atmaya hazır gençlerimizle buluştuk. Markamızın geldiği noktayı onlarla paylaşarak, gençlerimize ilham verdik. Onların gelecekte elde edecekleri başarılarla ülkemizin gelişmesine sunacakları katkılar, çok değerli ve bu noktada bizler de onlara destek olmak için her zaman elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Samsun Roket Takımı Orta İrtifada İkinci Oldu

TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması’nda, CANiK’in sponsor olduğu ve Samsun Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ‘Samsun Roket Takımı’, orta irtifa kategorisinde, 49 takım arasında ikinci oldu. Takımın hazırladığı roket, 10.000 ft irtifa amacı güden orta irtifa kategorisinde 10.207 ft irtifaya, yüzde 2’lik hata payıyla ulaştı ve takım ikincilik kürsüsüne çıktı.

Samsun Roket Takımı’nda yer alan yarışmacılar; Hakkı Ayberk Tasalı, Ahmet Can Uyar, Hasan Emre Öztürk, Gökberk Akyürek, Beytullah Kırcı, Hüdanur Öztekin, Şeyma Çavuşoğlu, Sude Yıldız, Ali Mert Şahin, Emin Bayram ve Akademik Danışman Öğr. Üyesi Dr. Melahat Cihan, yarışma ikincisi olarak 60 bin liralık ödülün sahibi oldu.  

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.