Ana Sayfa Haberler SYS Genel Müdürü C. Utku Aral: “Ülkeler Arası Çatışmalarda Çözüm Savunma Sanayi İş Birlikleri”

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral: “Ülkeler Arası Çatışmalarda Çözüm Savunma Sanayi İş Birlikleri”

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren CANiK’in altın sponsor olduğu ve Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 13’üncü Boğaziçi Zirvesi, 10-12 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “Büyük Dönüşüm: Küresel Değişimin İtici Güçleri” ana temasıyla düzenlenen etkinliğin ikinci gününde, “Savunma Endüstrisi ve Ulusal Güvenlik” panelinde konuşmacı olarak yer aldı. 

C. Utku Aral, konuşmasında savunma sanayisinin, ekonomik iş birlikleri ile birlikte ülkeler arası uyuşmazlıkların çözümündeki en iyi yolların başında geldiğini söyleyerek şunları kaydetti: “Ülkeler arası ticaret hacmi büyüdükçe, problemlerin çözümü de kolaylaşıyor. Çünkü her iki tarafın birbirine ihtiyacı artıyor. Ekonomik iş birlikleri, ülkelerin birbirleriyle olan ticareti ve çatışmaları engellediği gibi savunma sanayinde yapılan iş birlikleri de hem projelerin maliyeti ve sürdürülebilirliği hem de ulusal güvenlik anlamında ülkeleri bir arada tutuyor.” 

Zirveyi, SYS Yönetim Kurulu Başkanı H. Zafer Aral ve Yönetim Kurulu Üyesi H. İsmet Aral da takip etti. Etkinliğin açılış yemeğinde, UİP Onur Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, İsmet Aral’a destek ve katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.