Ana Sayfa Haberler SYS için 2024, Teknoloji ve İnovasyon Yılı Olacak

SYS için 2024, Teknoloji ve İnovasyon Yılı Olacak

Samsun Yurt Savunma (SYS), 2023 yılını dolu dolu geride bırakırken, 2024 yılı hedeflerini de belirledi. SYS Yönetim Kurulu Başkanı H. Zafer Aral, “2024 yılında ateşli silahlar ve savunma alanında inovasyonun, kalitenin, teknolojinin ve zeka dolu çözümlerin en üst düzeyde temsilcisi, küresel sahnede global bir marka olarak ilerlemeye devam edeceğiz. 25 yıllık yolculuğunun gururunu ve sevincini 2024 yılında yeni başarılarla sürdüreceğiz. Çeyrek asırlık bilgi birikimimiz doğrultusunda temellerini attığımız çalışmalarımızı taçlandıracak önemli gelişmelerle dolu bir yıl bizleri bekliyor.” dedi.

“2023’te İhracatımızı İkiye Katladık”

SYS Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, “2022 yılında Birleşik Krallık merkezli AEI Systems’ın ailemize katılışını 2023 yılında özel bir resepsiyon eşliğinde kutladık. Bu sayede grubumuzun amiral gemisi CANiK’in son teknolojileri kullanan yüksek üretim kapasitesi ve AEI Systems’ın 60 yıllık orta kalibre silahlardaki bilgi birikimi bir araya geldi. Aynı zamanda üç kıtada üretim yapan Türk savunma şirketi unvanının da sahibi olduk. İhracatımızı ikiye katladık. Geldiğimiz nokta, ulaştığımız büyüklük ve ileriye yönelik hedeflerimizle birlikte, Çekmeköy’de vizyonumuzu temsil eden yeni genel merkezimizin inşaatı için düğmeye bastık. 25’inci yılımızda dünyanın dört bir tarafındaki dost ve müttefik ülkelerine tabancalarımız ve uçaksavarlarımız yanında orta-kalibre top ve atış kontrol sistemleri ihraç eder hale geldik. Sadece CANiK değil; CANiK USA, CANiK Academy, AEI Systems, UNIROBOTICS, MECANiK ve UNIDEF gibi tüm markalarımız ve iştiraklerimizle birlikte, 2024’te de bu heyecanı yaşamayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

“Ülkemizi Gururla Temsil Edeceğiz”
Açıklamasında yeni yıl için temennilerini de dile getiren Aral şunları söyledi: “SYS çatısı altındaki grup şirketlerimiz ve Türk savunma ve havacılık sanayisi olarak heyecan dolu bir seneye adım atıyoruz. 2024 yılının çalışanlarımız, ülkemiz ve halkımız için hayırlı bir sene olmasını temenni ediyorum. Yeni yılın da Türkiye’yi yurt dışında gururla temsil ettiğimiz bir yıl olacağına inanıyorum. Umudum ve beklentim, 2024 yılında tüm dünyada barışın hüküm sürmesi.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.