Ana Sayfa Haberler SYS, Yeni Ürünleri ile IDEF’e Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor

SYS, Yeni Ürünleri ile IDEF’e Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor

Samsun Yurt Savunma (SYS), 17-20 Ağustos tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek IDEF’21 fuarına katılacak. Firma, CANiK M2 QCB 12,7 mm uçaksavar ağır makinalı tüfeği, CANiK marka yeni tabancaları ve CANiK Smart markalı ürünleri fuarda ilk kez sergileyecek. Fuarda, CANiK APP uygulaması, yeni kurulan mağaza zinciri CANiK Store ve eğitim faaliyetleri yürüten CANiK Academy de tanıtılacak. Fuarda ayrıca, SYS’nin iştirakleri Unidef ve Unirobotics de ürün, çözüm ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “IDEF’21’e, diğer IDEF fuarına olduğu gibi yüzde 80 oranında yeni ürünlerimizle iştirak edeceğiz. CANiK Smart ve CANiK APP, bu fuarda tanıtılacak, eğitimlerin niteliğini artıracak yeni, teknolojik ve inovatif ürünlerimizin başında geliyor. Milli uçaksavarımızı da ilk kez bu fuarda sergileyeceğimiz için gururluyuz.” dedi.

“Ağustos’ta Seri Üretime Geçeceğiz”

CANiK M2 QCB uçaksavar ağır makineli tüfek için 2012 yılından bu yana devam eden Ar-Ge çalışmalarını, testleri ve yatırımları tamamladıklarını belirten Aral, “Bu yılın Ağustos ayında seri üretime geçmeyi planlıyoruz. Dünyanın en dayanıklı ve en yüksek performanslı M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfeğini üretmeyi başardık. İlk etapta, yılda 1.500 adet CANiK M2 QCB’yi seri olarak üretmeyi, daha sonra ise bu kapasiteyi her yıl bin adet arttırmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

CANiK M2 QCB için şimdiden dünyanın birçok ülkesinden 1.000’in üzerinde ön sipariş almaya başladıklarını söyleyen Aral, bu ürünün ihracat potansiyeliyle ilgili şu bilgileri verdi: “Özellikle Afrika ve Güney Doğu Asya ülkelerinde, bu silahın çok büyük bir pazarı bulunuyor. Bununla birlikte, dünyada bu silahı üretebilen sadece 4 firma var. 5’incisi bir Türk firması olacağı için gururluyuz. Uluslararası üreticilerin, bu silahın farklı ülkelere satışı için ihracat lisansı almaları, en az 90 gün sürüyor. Biz sipariş aldıktan 45 gün sonra teslimat yapabileceğiz. Dünyadaki pek çok ülke, M2 12,7 mm ağır makineli tüfeklerin kabul testleri için, ABD tarafından tanımlanan T.O.P. standardını uyguluyor. CANiK’in üreteceği M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfekler, T.O.P. standardını kolaylıkla karşıladığı için, ihracat potansiyeli çok yüksek olacak.”

Gün Boyu Youtube Yayını Olacak

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral

SYS, IDEF’21 fuarında önemli makamlarla da görüşmeler gerçekleştirecek. CANiK’in resmi YouTube kanalı aracılığı ile fuardaki stantlarından gün boyu canlı yayın yapmak için hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Aral, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle iki yılda bir düzenlenen bu etkinlikte şirketimizin ve markalarımızın kaydettikleri ilerlemeyi ortaya koymayı amaçlıyoruz. Bitirilmiş projeleri, milli uçaksavar projesi gibi stratejik öneme haiz projeleri görücüye çıkarmak, inovatif girişimlerimizi son kullanıcı ile tanıştırmak ve onların yorumlarını almak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Pandemi koşullarında fuarı ziyaret edemeyen kişilerin standımızda azami zaman geçirmesini sağlamak için gün boyu Youtube yayınımız sürecek. Bu yayınla, potansiyel müşterilerimizin yeniliklerimizden maksimum bilgi sahibi olmasını sağlamayı amaçlıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.