Ana Sayfa Haberler SYS İştirakleri ile Nurol Makina, DSEI’da İyi Niyet Anlaşması İmzaladı

SYS İştirakleri ile Nurol Makina, DSEI’da İyi Niyet Anlaşması İmzaladı

Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketleri UNIROBOTICS ve AEI Systems, Nurol Makina ile İyi Niyet Anlaşması (MOU) imzaladı. 12-15 Eylül tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ve dünyanın en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda (DSEI 2023) imzalanan İyi Niyet Anlaşması’na UNIROBOTICS adına Ömür Baç, AEI Systems adına Simon Angel ve Nurol Makina adına Engin Aykol imza attı. Anlaşma kapsamında AEI Systems’ın silahları, UNIROBOTICS’in milli uzaktan komutalı stabilize silah kulesi (UKSS) ile birlikte, Nurol Makina’nın IDEF’23 kapsamında lansmanını gerçekleştirdiği NMS-L 4X4 aracının üzerine entegre edilecek.

SYS Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Kısa süre önce bünyemize kattığımız Birleşik Krallık merkezli AEI Systems ile birlikte orta kalibre top üretiminde Türkiye ve İngiltere’nin dünyada söz sahibi olmasına vesile olduğumuz için gururluyuz. Şimdi bu alanda bir adım daha atarak, Türkiye’nin savunma sanayisinde dünyaya kendini kanıtlamış köklü şirketleri ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Nurol Makina ile birlikte önümüzdeki dönemde de farklı yeteneklerimizi bir araya getirerek daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.