Ana Sayfa Manşet SYS Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Müdürü Gençay GENÇER: “CANİK, CAS versiyonlu TP9 Sub Elite CAS ve TP9 Elite SC CAS ile “sub kompakt” segmentinin standartları yeniden tanımlamaya devam ediyor.”

SYS Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Müdürü Gençay GENÇER: “CANİK, CAS versiyonlu TP9 Sub Elite CAS ve TP9 Elite SC CAS ile “sub kompakt” segmentinin standartları yeniden tanımlamaya devam ediyor.”

CANİK, sub kompakt segmentine yönelik yeniliklerine, TP9 Sub Elite CAS ve TP9 Elite SC CAS ile devam ediyor. Kapağa entegre edilmiş dahili fiber trityum optik gece nişangaha sahip bu tabancalar, hem gündüz ve gece kullanımda isabeti arttırıyor hem de gizli taşıma konusunda kullanıcısına büyük bir rahatlık sağlıyor. Samsun Yurt Savunma (SYS) Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Müdürü Gençay Gençer, TP9 ailesinin bu yeni üyesi ile ilgili sorularımızı, okuyucularımız için cevaplandırdı.

MSI Dergisi: Gençay Bey, sizinle kısa süre önce, CANİK TP9 Elite Sub Compact (SC) modelinizin, ABD’de, ateşli silahlar sektörüne yönelik olarak her yıl düzenlenen Industry Choice Awards (Endüstrinin Tercihi Ödülleri) etkinliğinde, “Concealed Carry Pistol Of The Year” (Yılın Gizli Taşıma Özellikli Tabancası) kategorisinde, yılın birincisi seçilmesi ile ilgili bir söyleşi yapmıştık. Şimdi de yine sub kompakt segmentindeki yeni ürünlerinizi konuşacağız. CANİK markanız, neden sub kompakt segmentinde bu kadar iddialı?

Gençay GENÇER: CANİK markamız, “Concealed Carry Pistol Of The Year” ödüllü TP9 Elite SC ve bu modelin ülkemizdeki varyasyonu olan TP9 Sub Elite tabancaları ile gün geçtikçe rekabetin arttığı sub kompakt segmentinde yerini sağlamlaştırdı. Geçen yıl ekim ayında ABD’de satışa sunduğumuz ve tüm otoritelerden tam not alan TP9 Elite SC, CANİK’in sub kompakt segmentindeki rekabet için ne kadar iddialı hazırlandığının bir kanıtıdır.

Burada bir parantez açmak isterim: CANİK markamız ile sadece sub kompakt segmetinde değil tüm segmentlerde iddialı olduğumuzu; tam boy, kompakt ve sub kompakt tabanca segmentlerinde, son 4 yılda 3 kez “Yılın Tabancası” ödülü alarak göstermiş olduk.

CAS’ın dizaynı, kişisel tercih ve beklentileri en iyi şekilde karşılamak amacıyla FT Bullseye ve klasik gez-arpacık setinin birlikte kullanımına da imkân sağlıyor.

Sub kompakt segmenti, doğası gereği, tüm ciddi tabanca üreticilerinin özel önem verdiği bir alandır. Bu segmentte rekabetin büyük olmasının başlıca nedeni, bu tabancaların kişisel güvenlik ve ev/mahal güvenliği için en çok tercih edilen silahlar olmasıdır. ABD’de satılan her 3 silahtan biri, sub kompakt veya micro sub kompakt tabancalardır. Biz de bu pazardaki yerimizi sağlamlaştırıyoruz.

MSI Dergisi: SYS’nin, her yılın son çeyreğinde yeni modelleri lanse ettiğini görüyoruz. Bu geleneğiniz ile ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Gençay GENÇER: Evet, SYS olarak böyle bir geleneğimiz var. Yılın son çeyreğinde, gelecek yıla damgasını vurmasını hedeflediğimiz, en az bir model çıkarmayı seviyoruz. Bu yılı ise rekabetin her geçen gün arttığı sub kompakt segmentinde, yeni bir teknolojiyi de içeren bir model olan TP9 Sub Elite CAS ile kapatıyoruz.

Öncelikle belirtmek isterim ki, CANİK’in sub kompakt segmentinde rakiplerini geride bırakması, ince düşünülmüş bir dizi özellikten kaynaklanıyor. TP9 Elite SC ve TP9 Sub Elite’in tüm kontrollerinin, hem sağda hem de solda yer alması; tabanca üzeri kontrol mekanizmalarına olan erişim mesafesinin, daha büyük boy CANİK tabancalarıyla aynı olması; tabancalara gez ile birlikte kullanılabilen mikro optik nişangâh ve fener gibi aksesuarların takılabilmesi gibi özellikleri sayesinde, ürünlerimiz rakiplerine fark atıyor.

CAS modellerinde, nişangâhın, özel dizayn edilmiş kapağa entegre yapısı sayesinde, tabancanın, kıyafetlere takılmaksızın hızla çekilmesini sağlayan tasarımı, daha da etkin hale getirildi.

CANİK markamız, tüm bu özellikleri bir araya getirerek sub kompakt segmentinin standartlarını yeniden tanımladı. Hatta sub kompakt tabancaları, ikincil tabanca durumundan çıkararak görev tabancası haline getirdi. Böylelikle özellikle emniyet güçlerindeki kullanıcıların, sivil kıyafet ile icra ettikleri keşif-istihbarat görevleri ve takım elbise ile icra ettikleri yakın koruma görevlerinin ana silahı haline geldi.

Şimdi ise önümüzdeki günlerde lansmanını yapacağımız TP9 Sub Elite CAS -ve bunun ABD pazarındaki muadili TP9 Elite SC CAS- ile gelecek yıl sub kompakt segmentinde adımızdan söz ettireceğimize eminiz.

MSI Dergisi: Model isimlerine eklenen CAS ne anlama geliyor?

Gençay GENÇER: “Canik Advanced Sight System” (Canik Gelişmiş Nişangâh Sistemi) ifadesinin kısaltması olan CAS, CANİK Ar-Ge merkezimiz tarafından, yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalışılan bir teknolojik altyapı uyarlamasıdır. CAS, mekanik nişangâhlar ile fiber trityum optik gece/gündüz nişangâhının birlikte kullanımına imkân tanıyan bir altyapı uyarlamasıdır ve dileğiniz CANİK tabancasına uygulanabilir. Biz de CAS teknolojisini uyarlamak için, ilk olarak, en gözde platformlarımızdan olan sub kompakt tabancalarımızı seçtik.

Pile ihtiyaç duymayan CAS nişangâh sayesinde atıcılar, aydınlık ya da karanlık ortamlarda, çok hızlı ve isabetli şekilde hedefe angaje olabiliyor.

MSI Dergisi: CAS teknolojisinin uyarlandığı sub kompakt modelleri hakkında bilgi verir misiniz?

Gençay GENÇER: TP9 Sub Elite CAS ve TP9 Elite SC CAS, TP9 Sub Elite ve TP9 SC Elite tabancalarının CAS entegre edilmiş versiyonları. Bu versiyonlar, iki yeni özellik ihtiva ediyor. İlk olarak, patentli bir teknoloji olan; kapağa entegre edilmiş FT Bullseye (fiber-trityum optik gece nişangâhı) sayesinde, çok düşük profile sahipler. Bu özel nişangâh, pile ihtiyaç duymuyor ve atıcılar, bu nişangâh sayesinde, aydınlık ya da karanlık ortamlarda, çok hızlı ve isabetli şekilde hedefe angaje olabiliyor. Nişangâhın özel dizayn edilmiş, kapağa entegre yapısı sayesinde, bu tabancanın, kıyafetlere takılmaksızın hızla çekilebilmesini sağlayan tasarımı, daha da etkin hale getirildi. Ayrıca, CAS’ın eşsiz dizaynı, kişisel tercih ve beklentileri en iyi şekilde karşılamak amacıyla FT Bullseye ve klasik gez-arpacık setinin birlikte kullanımına da imkan sağlıyor. Dolayısıyla arzu eden atıcılar, silahla beraber gelen gez-arpacık setini silaha monte ederek de kullanabiliyor.

CAS versiyonu sub kompakt CANiK tabancalarında ikinci yenilik, 90° derece açıda kırılan, elmas kesim düz alüminyum tetik.

CAS versiyonu olan sub kompakt tabancalarda ikinci yeniliğimiz, 90° derece açıda kırılan, elmas kesim düz alüminyum tetik. Bu tetik, TP9 Elite-S Combat modelinde yer alan, patentli düz alüminyum tetiğin geliştirilmiş bir versiyonu. Bu yeni tetikte, kaydırmazlığı arttıran elmas kesim yüzey, atıcıya olağanüstü bir tetik kontrolü sağlarken kısaltılmış ön seyir ve kurulma mesafesi ile atıcıya, daha süratli atış imkânı da sunuyor. Kırılma açısının 90°’ye getirilmiş olması ise seri üretim tabancalarda, dünyada bir ilk olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik, genel olarak sportif tetik mekanizmalarında görülür. Burada, CANİK markamızın tetik teknolojilerindeki üstünlüğünü daha da ileri götürerek yeni bir boyuta taşıyoruz.

Özetlemek gerekirse CANİK, CAS versiyonlu TP9 Sub Elite CAS ve TP9 Elite SC CAS ile sub kompakt segmentinin standartları yeniden tanımlamaya devam ediyor.

SYS Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Müdürü Gençay Gençer’e, zaman ayırıp sorularımızı cevaplandırdığı ve verdiği bilgiler için, okuyucularımız adına teşekkür ediyoruz.

 3,167 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.