Ana Sayfa Haberler SYS, Latin Amerika’dan Yeni İhracat Anlaşmalarıyla Döndü

SYS, Latin Amerika’dan Yeni İhracat Anlaşmalarıyla Döndü

Samsun Yurt Savunma (SYS), iştiraki Unidef ve kendisine ait CANiK markası ile katıldığı FIDAE fuarından, yeni iş birlikleri ve ihracat anlaşmalarıyla döndü. Firma, Şili’nin başkenti Santiago’da 5-10 Nisan tarihleri arasında düzenlenen fuarda, silah ve tabancalarının yanı sıra yeni ve farklı teknolojilerle geliştirilen MECANIK marka optik nişangah gibi aksesuarları, taktik tekstil ürünleri ve outdoor ürünleriyle boy gösterdi. SYS standını başta Şili olmak üzere, bölge ülkeleri ve diğer ülkelerden 20’nin üzerinde delegasyon ziyaret etti.

SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral

Fuarda Unidef tarafından geliştirilen BOMBUS silah podu (gun pod) çözümü ile CANiK M2 12,7 mm’lik ağır makineli tüfek ailesinin daha yüksek atış hızına sahip gelişmiş versiyonu olan CANiK M2F büyük ilgi gördü.

CANiK M2F

SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, fuarla ilgili olarak şunları söyledi: “Türk savunma sanayisinin gücünü artırdığı ve dünyanın dört bir yanında adından söz ettirdiği bu dönemde, CANiK olarak biz de gelişmiş üretim ve Ar-Ge gücümüzle dünya pazarlarına yönelik büyük hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Şu anda dünyanın dört kıtasında 68 ülkeye ihracat gerçekleştiren CANiK markamız ile Türkiye ekonomisinin kalkınmışlık seviyesini daha ileri noktalara taşımak için üretim, ihracat ve inovasyon faaliyetlerimizi hızlandırdık. CANiK olarak savunma alanında dünya fuarlarının hepsinde yer alıyoruz. Şili, havacılık, uzay ve savunma sanayisine çok ciddi yatırımlar yapan bir ülke konumunda bulunuyor. Bu noktada Şili, Arjantin ve Brezilya başta olmak üzere Latin Amerika pazarı için FIDAE fuarında yer almak çok önemliydi. Burada yeni iş birliklerine imza atarak, hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Sırada Güney Afrika’da HUNTEX ve Filipinler’de ADAS Fuarlarımız olacak. Yeni yol haritalarımızla Türkiye’nin dünyadaki bayrağını gururla dalgalandırmaya devam ediyoruz.”

BOMBUS silah podu

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.