Ana Sayfa Manşet SYS’nin CANiK M2 QCB Ağır Makineli Tüfeği, Sınır Güvenliğinde Rol Almaya Hazır

SYS’nin CANiK M2 QCB Ağır Makineli Tüfeği, Sınır Güvenliğinde Rol Almaya Hazır

Samsun Yurt Savunma (SYS), MRBS’21’de, kendisine ait CANiK markası altında ürettiği M2 QCB 12,7 mm’lik Ağır Makineli Tüfek ile CANiK marka tabancalarını sergiledi. Firma, ziyaretçilerine, bu ürünlerin sınır güvenliği görevlerinde ve kritik üs bölgelerinin korunmasında kullanımı hakkında bilgi verdi.

SYS, CANiK M2 QCB’yi, sınır güvenliği görevlerinde daha etkili şekilde kullanılmasını sağlayacak pek çok aksesuarla birlikte sunuyor.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, yurt içindeki kullanıcılara yakın zamanda teslimata başlayacakları CANiK M2 QCB’nin sınır güvenliği faaliyetlerinde kullanımını, şu şekilde özetledi: “CANiK M2 QCB, 12,7 mm çapındaki mermileriyle yüksek bir durdurma gücüne ve bölge hedeflerine karşı 1.830 metrelik etkili menzille sahip. Bu yönüyle özellikle düz arazilerdeki sınırların korunması amacıyla hem sabit karakollarda hem de araç üzerine entegre edilen uzaktan komutalı silah sistemlerinde etkili şekilde kullanılabilecek bir silah. Ayrıca böyle bir silahın varlığı bile sınır ihlali yapmak isteyenlere karşı önemli bir caydırıcılık teşkil ediyor. Bunun yanında sınır güvenliği faaliyetlerinin önemli bir parçası da gümrük kapılarında görev yapan güvenlik güçleri. Bu tip kullanıcılara yönelik olarak da oldukça geniş bir yelpazedeki CANiK tabancalarımızı sunuyoruz. En küçüğünden en büyüğüne kadar farklı modellerden oluşan CANiK tabanca ailemiz, güvenlik güçlerimizin bu konudaki tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklere sahip. Bunun en güzel kanıtı ise 2018 yılında, ABD Gümrük ve Sınır Koruma (U.S. Customs and Border Protection / CBP) kurumu tarafından açılan tabanca alım ihalesine resmi olarak davet edilmiş olmamız. CANiK marka tabancalarımız ile katıldığımız bu ihalede, finale kalmayı başarmıştık.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.