Ana Sayfa Haberler SYS’nin SHOT Show Gündemi: CANiK SFx RIVAL Tabancası, MECANIK Marka Optik Nişangâhlar ve CANiK M2 QCB

SYS’nin SHOT Show Gündemi: CANiK SFx RIVAL Tabancası, MECANIK Marka Optik Nişangâhlar ve CANiK M2 QCB

SFx RIVAL, müsabakaların rekabetçi doğasına uygun agresif tasarımıyla dikkat çekiyor.

Samsun Yurt Savunma (SYS), 18-21 Ocak tarihleri arasında, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek ve alanında dünyanın önde gelen etkinliği olan SHOT Show fuarına iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Firma, fuarda, CANiK marka yeni ateşli silahlarını ve MECANIK marka yeni silah aksesuarlarını ön plana çıkartıyor. SYS’nin yeni müsabaka tabancası CANiK SFx RIVAL ve 12,7 mm’lik ağır makinalı tüfeği CANiK M2 QCB, yurt dışındaki bir fuarda ilk kez sergileniyor. MECANIK tarafında ise dünyada, aksesuar takmaya uygun tüm ateşli silah modellerine takılabilen yeni optik nişangâhlarının ABD lansmanı, SHOT Show’da yapılıyor. SYS, CANiK marka tabancalarla uyumlu aksesuarlara odaklanan CANiK Resmi Aksesuar Programı’nı da fuarın katılımcılarıyla buluşturuyor.

Müsabaka Atıcıları için Yeni Tabanca: SFx RIVAL

SYS, özellikle müsabaka atıcılarına yönelik olarak geliştirdiği SFx RIVAL tabancasının Türkiye lansmanını, IDEF’21 sırasında yapmıştı. Bu model, SHOT Show’la birlikte dünyaya açılıyor.

SFx RIVAL, geliştirilmiş özel tasarımlı yeni gövdesi, kunduz kuyruğu ve tetik korkuluğuyla kullanıcıya yüksek bir ergonomi sunuyor. Tabancanın 90° derecede kırılan hafifletilmiş özel alüminyum tetiği ve şarjör değiştirmeyi kolaylaştıran şarjör hunisi (mag-well) ise saliselerin bile önemli olduğu yarışmalarda, vakit kayıplarının önüne geçiyor. Bunların yanında ayarlanabilir arka geziyle müsabaka atıcılarının ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri kutusundan çıktığı gibi sunan SFx RIVAL, agresif görünümüyle de dikkat çekiyor. SFx RIVAL’ın yeni gövde tasarımı sayesinde kullanıcı, CANiK Punch olarak adlandırılan özel bir aparatla tabancayı, tetik grubu dâhil en ufak parçasına kadar kolaylıkla sökebiliyor.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral

CANiK M2 QCB, Uzun Ömrüyle Rakiplerinden Ayrılıyor

SYS, CANiK M2 QCB 12,7 mm’lik ağır makinalı tüfeği, özel Ar-Ge çalışmalarıyla rekabetin ötesine taşıdı. Bu çalışmalarla CANiK M2 QCB’nin namlusu, ateşleme iğnesi ve tahliye tırnağının atım ömürleri, muadili olan silahların 2 katına çıkarıldı. Firma ayrıca, silahın standart mühimmatla yakaladığı dağılım kabiliyetini, 6 MOA’nın (minute of angle / açı dakikası) altına kadar indirdi. Yılda 3 bin adetlik bir üretim kapasitesiyle silahın seri imalatına başlayan firma, çeşitli ülkelerden toplamda bin 500 adedin üzerinde sipariş almayı başardı.

CANiK M2 QCB’nin rakiplerinden ayrılan bir diğer özelliği de “Silah Değil Platform” yaklaşımını benimseyen SYS’nin, bu ürünü, pek çok aksesuarla birlikte komple bir çözüm olarak sunuyor olması. Bu aksesuarlar arasında, hafifletilmiş üçayaklı sehpa, çeşitli optik nişangâhlar, lazer işaretleyiciler, özel alev gizleyenler ve silahın tam otomatik kullanımı sırasında oluşan sarsıntılardan optik nişangâhların olumsuz etkilenmesini engelleyen çeşitli sönümleyiciler de yer alıyor. Benzer şekilde SYS’nin dünyadaki tüm M2 silahlarına uygun şekilde tasarladığı M2 Bakım Kiti ise bu silahın bakımlarını ve ayarlarını yapacak bir personelin ihtiyaç duyabileceği her türlü ekipmanı bünyesinde barındırıyor.

MECANIK’in Optik Nişangâhları, Üstün Tasarım ve Performansla Fark Yaratıyor

MECANIK marka optik nişangâhlar, kullanıcıya sundukları üstün tasarım ve performansla fark yaratıyor. Örneğin atıcılar, nişangâhların özel tasarımlı ön yüzeyini kullanarak tabancalarını kurabiliyor. Bu kabiliyet, Taktik İçbükey Ön Yüz (Tactical Concave Face / TCF) olarak adlandırılan özellikle mümkün oluyor. Ayrıca atıcılar, nişangâhların, tabanca kapağının üzerine eklenen ilave bir aksesuardan ziyade, kapağın bir parçası olmasını sağlayan sağlam montaj arayüzleri sayesinde de nişangâha zarar verme endişesi yaşamadan tabancasını kurabiliyor.

CANiK M2 QCB

Benzer şekilde, nişangâhların yan taraflarında yer alan tırtıklı yüzeyler de kapak üzerindeki kavrama alanını arttırarak, kurulumu kolaylaştırıyor.

Verimliliği arttırılmış Super LED teknolojisiyle donatılan MECANIK optikler, 60 bin saate kadar olan operasyon ömürleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu ürünler, dünyanın her yerinden farklı konseptlerde konusunda uzman atıcıların tasarım girdileriyle dizayn ediliyor. En yüksek seviyede performans ve dayanıklılık için yüksek teknolojiyle üretiliyor.

MECANIK MO1 Mikro Optik Nişangâh

MECANIK: Her Marka Silah için Evrensel Aksesuarlar

MECANIK markası altında, dünyadaki farklı firmalar tarafından üretilen ve aksesuar takmaya müsait tüm ateşli silahlarla uyumlu, evrensel aksesuarlar da satılıyor.

SYS’nin MECANIK markası altında, optik nişangâhların yanı sıra dünyadaki farklı firmalar tarafından üretilen ve aksesuar takmaya müsait tüm ateşli silahlarla uyumlu, evrensel aksesuarlar satılıyor. MECANIK’in ürün gamında ayrıca, dünyadaki farklı üreticiler tarafından üretilen bıçaklar ve gömlek altı balistik yelekler gibi taktik ürünlerle sportif atıcılara yönelik özel şapka ve gözlükler gibi ürünler de yer alıyor.

Herhangi bir aksesuarın MECANIK markası altında satılabilmesi için çeşitli standart özelliklere sahip olması gerekiyor. Örneğin, ürünün ihraç edilebilir olması ve seri üretiminin yapılabilmesi gibi şartlar aranıyor. Bu ürünlerin kalifikasyonu, SYS ekibi tarafından yapılıyor. Bu sayede de kullanıcılara, CANiK tabancalarıyla aynı kalitede aksesuarlar sunulması amaçlanıyor.

MECANIK MO2 Optik Nişangâh

CANiK Tabancaları için Resmi Aksesuarlar

SYS, CANiK Resmi Aksesuar Programı’nı ise doğrudan CANiK marka tabancalara yönelik olarak hayata geçirdi. Firma, bu programı, CANiK marka tabanca sahiplerinin, tabancalarıyla yüzde 100 uyumlu yedek parça ve aksesuarlara ulaşabilmeleri için 2019 yılında başlattı. Artık kendi başına bir markaya dönüşmüş durumda olan bu program kapsamındaki ürünler, SYS’nin kendi kanallarının haricinde, dünyanın çeşitli yerlerindeki ateşli silah mağazalarında da satılıyor. Bu sayede Türkiye’de üretilen CANiK marka tabancaya sahip ABD’li bir kullanıcı, Avusturalya’daki bir mağazaya girip, üzerinde CANiK markası bulunan aksesuarı, “Acaba tabancama uyar mı?” endişesi yaşamadan satın alabiliyor. Bu aksesuarların bir kısmı SYS’nin kendisi tarafından, bir kısmı da SYS’nin aksesuar ekosistemindeki farklı firmalar tarafından üretiliyor.

SYS, CANiK Resmi Aksesuar Programı’nı, CANiK marka tabanca sahiplerinin tabancalarıyla yüzde 100 uyumlu eğitim iğneleri gibi yedek parça ve aksesuarlara ulaşabilmeleri için, 2019 yılında başlattı.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, SYS’nin aksesuar ekosistemi hakkında şunları söylüyor: “Dünyada lider konumunda bulunan tabanca aksesuarı veya eğitim kiti üreticileri, belirli model tabancalarla uyumlu aksesuarların üretimi için altyapı yatırımı yapmadan önce, ilgili tabancaların dünyadaki kullanım yaygınlığına bakıyorlar. Eğer tabancaların üretim adetleri çok yüksek değilse bunun için yatırım yapmıyorlar. SYS ise özellikle ABD tabanca pazarındaki yaklaşık 2 milyon adet CANiK markalı ürünüyle pek çok aksesuar üreticisinin doğrudan dikkatini çekiyor ve bu üreticiler, bizimle kendileri iletişime geçiyor.”

CANiK ekosistemindeki önemli aksesuar üreticilerinden bazıları ve ürettikleri aksesuarlar, şu şekilde sıralanıyor:

  • General Dynamics OT – Simunition eğitim kitleri
  • Safariland – Tabanca kılıfları
  • Truglo – Tritium nişangâhlar
  • Coolfire – Tabanca eğitim sistemleri
  • Frontline – Tabanca kılıfları
  • Olight – Taktik tabanca feneri
  • Surefire – Susturucu ve fener
  • Vortex – Optik nişangâhlar
  • Shield – Optik nişangâhlar

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.