Ana Sayfa Haberler SYS, TEKNOFEST 2022’de, CANiK Markasıyla Geliştirdiği Yenilikçi Ürünlerini Sergileyecek

SYS, TEKNOFEST 2022’de, CANiK Markasıyla Geliştirdiği Yenilikçi Ürünlerini Sergileyecek

Samsun Yurt Savunma (SYS), CANiK markasıyla TEKNOFEST 2022’nin sponsorlarından biri olacak. Firma, Samsun’da 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik sırasında, CANiK markalı yenilikçi ürünlerini de sergileyecek. Bunların arasında CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfek ve dünya genelinde 69 ülkeye ihraç edilen CANiK marka tabanca modelleri de yer alacak. Firma, aynı zamanda yeni mağaza zinciri CANiK STORE’u, eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü CANiK Academy ile birlikte yeni geliştirilen CANiK SMART’ı ve CANiK APP uygulamalarını da ziyaretçilerin ilgisine sunacak. SYS ve CANiK’in TEKNOFEST katılımıyla ilgili ayrıntılar, firma tarafından 27 Temmuz’da yayınlanan basın bülteniyle duyuruldu.

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral

TEKNOFEST katılımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü Utku Aral, gerçekleştirdikleri ihracat ve çalışmalarla hem Samsun’a hem de ülke ekonomisine büyük katkı sunduklarını belirterek şunları kaydetti: “Ülkemizin yerli ve milli teknoloji üretimine destek vermenin ve bu yolda nitelikli insan kaynağına sahip olmanın çok daha kıymetli bir değer olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla hayata geçirilen ve ülkemizin milli teknoloji hamlesi doğrultusunda gerçekleşen en önemli etkinliklerinden Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in bir parçası olmaktan dolayı büyük onur duyuyoruz. Bildiğiniz gibi SYS, savunma sanayi ihracatında da ilk 10 arasında yer alıyor, stratejik öneme sahip sektörümüzün genç yeteneklere ihtiyacı her geçen gün artıyor. TEKNOFEST sayesinde azimli, yetenekli, heyecanlı, enerji dolu gençlerimizle bir araya gelerek, savunma sanayimizi daha ilerilere götürecek genç yeteneklerimize kendilerini gösterme fırsatı sunacağız. CANiK gibi global bir marka olarak gençlere ilham olabiliyorsak, ne mutlu bize.”

CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfek

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.