Ana Sayfa Haberler SYS, Üst Üste 4. Kez Türkiye’nin En Hızlı Büyüyenleri Arasında

SYS, Üst Üste 4. Kez Türkiye’nin En Hızlı Büyüyenleri Arasında

Samsun Yurt Savunma (SYS) Yönetim Kurulu Üyesi H. İsmet Aral, firmanın TOBB Türkiye 100 yarışması kapsamında aldığı ödülle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Aral’ın açıklamalarına, firmanın 11 Şubat’ta yayınladığı basın bülteninde yer verildi.

Aral, yarışmada 85. sırada yer alan SYS’nin başarısı hakkında şunları söyledi: “Köklü tecrübemiz ve yenilikçi yüzümüzün bir yansıması olan gelişmiş Ar-Ge kültürümüz, şirketimizi 4. kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında soktu. 24 yıllık başarı hikayemizin bir getirisi olan bu ödül, sürdürülebilirlik üzerine kurulu üretim stratejimizin bir yansımasını oluşturuyor.”

TP9 SFx

Aral, CANiK ateşli silahlar markasının da sahibi olan SYS’nin bu başarıyı sürdürmeye yönelik hedeflerini ise şu şekilde özetledi: “CANiK olarak geçtiğimiz yılı İhracat Şampiyonu ödülü ile kapatmıştık. 2022’ye Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alarak başlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu ödül şirketimizin gelişmiş üretim ve Ar-Ge gücünün ulaştığı son noktayı temsil ediyor. Sıralamada 4 yıldır üst üste giren tek savunma sanayi şirketi olarak yer almamız, bize çok büyük sorumluluklar yüklüyor. Üretim ve Ar-Ge gücümüzle bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye ekonomisinin kalkınmışlık seviyesini daha ileri noktalara taşımak için üretim, ihracat ve inovasyon faaliyetlerimizi hızlandıracağız. Üretiminin yüzde 95’ini 68 ülkeye ihraç eden bir şirket olarak kısa ve uzun vadeli hedeflerimizle belirlediğimiz yeni yol haritalarımızla Türkiye’nin dünyadaki bayrağını gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz.”

TP9 ELITE COMBAT

TOBB Türkiye 100 yarışmasına başvuran şirketler, 2017-2019 dönemindeki satış gelirlerinin büyüme hızına göre sıralandı. SYS ise söz konusu listede yer almayı, ilgili dönemde gerçekleştirdiği %205’lik ciro artışı ile başardı. 2017-2019 arası dönemde, SYS’nin en çok öne çıkan ürünleri ise CANiK marka tabancalardan; TP9 SFx, TP9 ELITE COMBAT ve TP9 ELITE SC modelleri oldu.

TP9 ELITE SC

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.